Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Grāmatā aizved uz bērnības zemi

Savu trešo grāmatu “ Manu “Gundegu” gundegu zvani…” apeniete skolotāja Rasma Harju dēvē par skaistu pārsteigumu un dāvanu, ko viņai sagādājusi “Vītola izdevniecības” vadītāja Ilona Vītola. Tā iznākusi pagājušā gada nogalē, savukārt kļūstot par dāvanu ģimenei, radiem, draugiem, kaimiņiem, bijušajiem kolēģiem un audzēkņiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savulaik, 20. gadsimta 90. gadu sākumā, skolotājas rokās nonāca laikraksta “Diena” numurs, kurā rakstīts par konkursu “Apraksti savu tautību”. “Manī jau daudzus gadus neizteikta un vienmēr dzīva gulēja mana paradīzes zeme – mana bērnība. Man gribējās, lai par šo laimes zemi uzzina arī mani bērni un mazbērni. Un tā vairs nebija nejaušība, ka mani šoreiz iekustināja darbam doma par latviskumu,” tagad saka R. Harju, atceroties, kādēļ nolēma piedalīties konkursā. Konkursa darbs tagad pārtapis par pamatu grāmatai.

Vaicāta, kas visvairāk saista rakstīšanas procesā, viņa saka – prieks par pašu rakstīšanu. “Ja kaut kas manī ir “aizķēries”, tas ir pamudinājis rakstīt. Visu mūžu man ir gribējies to, kas manī bijis – gan labs un jauks, gan arī ne tik jauks, nevis paturēt sevī, bet dalīties savās izjūtās ar citiem,” saka “Gundegu” stāstu autore un atklāj, ka “Vītola izdevniecībā” iesniegts vēl vienas viņas grāmatas manuskripts par Apes novada tuvākās apkārtnes skolu un Apes mūzikas skolas vēsturi, kurā apkopots materiāls, kas nekad iepriekš nav bijis publicēts.

Foto: no Rasmas Harju personīgā albuma

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.