Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Ģimenes ārsts: “Koronavīruss ir sasniedzis arī Alūksni”

Pēdējo nedēļu laikā Alūksnes novadā ārkārtīgi strauji ir pieaudzis ar Covid-19 inficēto personu skaits. Kā liecina Slimību profilakses un kontroles centra 13. janvārī publiskotie dati, pēdējās diennakts laikā kopējais inficēto skaits bija pieaudzis par 20 cilvēkiem, sasniedzot 96 personu inficēto skaitu, datiem iespējams sekot līdzi SPKC kartē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

To apstiprina arī ģimenes ārsts Alvis Ādamsons, kurš laikrakstam
“Alūksnes un Malienas Ziņas” jau 8. janvāra intervijā vēstīja: “Pēdējo divu nedēļu laikā strauji pieaudzis pozitīvo “Covid-19” pacientu skait
Tās ir arī ģimenes, kur ir vairāki cilvēki, tātad telefona konsultācijas aizņem ievērojami vairāk laika.” Šobrīd kopumā ģimenes ārstam A. Ādamsonam ir 1640 pacientu.

Ārsts atgādina – ja kāds cilvēks ir tiešā kontaktpersona “Covid-19” slimniekam, tad viņam nav jāveic tests. Tomēr kontaktpersonai ir jāatrodas izolācijā, jānovēro savs veselības stāvoklis, jāmēra temperatūra. Ja parādās simptomi, jāsazinās ar savu ģimenes ārstu, lai vienotos par nepieciešamību veikt testu. Pēc pašreizējiem noteikumiem – 10. karantīnas dienā kontaktpersona veic testu, lai 11. dienā pārtrauktu karantīnu. Pretējā gadījumā karantīnā jāpavada pilnas 14 dienas.

Arī Alūksnes novada pašvaldības pārstāvji ir satraukti par esošos situāciju:

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Tas ir patiesi satraucošs rādītājs, un tikai mēs visi kopā, rīkojoties atbildīgi, varam ierobežot tālāku izplatīšanos šādā ātrumā. Mums ir daudz ko sargāt – mūsu vecmāmiņas un vectētiņi mājās, mūsu seniori sociālās aprūpes centros. Pašvaldībā esam saņēmuši iedzīvotāju jautājumus, vai nevajadzētu ieviest stingrākus ierobežojumus, ņemot vērā saslimstības izplatību Alūksnes novadā.
Te jāpaskaidro, ka pašvaldība no savas puses jau ir noteikusi, ka pašvaldības iestādes strādā un klientus apkalpo attālināti, klātienē to darot vien izņēmuma gadījumos ar iepriekšēju pierakstu. Līdzīgi strādā arī valsts iestādes. Citus noteikumus, kas būtu attiecināmi, piemēram, uz cilvēku pārvietošanos vai kādiem citiem ierobežojumiem konkrētajā administratīvajā teritorijā, pašvaldības noteikt nevar – to regulē Ministru kabinets.Tādēļ vēršamies pie novada iedzīvotājiem un aicinām būt ļoti, ļoti atbildīgiem pret sevi un apkārtējiem,” šādu vēstījumu sniedz Alūksnes novads savā Facebook.com lapā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.