Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Gaujienieši talko muižas teritorijā

Talkas ierasti rīko pavasarī un plānoti, taču reizēm noder arī rudens “tīrīšana” spontāni, pirms sniega uzsnigšanas. Tādu organizēja gaujienieši, no vecajiem kokiem attīrot Gaujienas muižas ansambļa, tautas nama un Jāzepa Vītola muzeja “Anniņas” apkārtni.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gaujienietis, Apes novada domes deputāts Andris Rubins pastāstīja – kaut arī talkotāju šoreiz bijis maz, paveikts daudz, sakopjot pašvaldībai piederošos zemes gabalus. “Ceturtdien strādāja arborists, nogāza vecos, drošībai bīstamos kokus, piektdien pulcējāmies, lai savāktu zarus un sakoptu apkārti, taču lielais lietus ļāva pastrādāt tikai pāris stundas. Vērienīgāk strādājām sestdien – vācām nogrieztos kokus, zarus, garinājām, vecām uz kurtuvi malku,” stāsta A. Rubins.

Rudens talka nav tradīcija, taču pašreizējais koku stāvoklis prasījis risinājumu. “Jā, koki ir šķietami skaisti, taču tie jau ir veci un bojāti. Lielos vējos zari mēdz krist, un tad jāpriecājas, ka neesi gadījies apakšā vai nav cietusi automašīna. Apskatot pēc talkas atstātos celmus, katrs var pārliecināties, ka atbrīvojāmies tikai no veciem, sausiem un bojātiem kokiem,” stāsta A. Rubins. Talkoja lielākoties pašvaldības darbinieki, iedzīvotāji šoreiz nebija tik atsaucīgi, taču iespējas vēl būs.

“Muižas parka teritorijas sakopšanā darba vēl daudz, jo gribētu atsegt vairāk Gaujienas skaisto ainavu. Jāsavāc arī izgāztie koki līdzās estrādei, jo traucē pastaigām, zāles pļaušanai. Tāpat nākotnē plānots veidot skatu stigas virzienā uz Gauju,” plāno A. Rubins.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Par paveikto priecājas arī Jāzepa Vītola muzeja “Anniņas” vadītāja Ineta Riepniece. “Pavasara talkās, ko izsludina savlaicīgi, gaujienieši ir ļoti aktīvi. Bez tehniskā atbalsta darbs nebūtu iespējams, tādēļ paldies talkas iniciatoram Andrim Rubinam un citiem, kuri iesaistījās ar savām tehnikas vienībām,” saka I. Riepniece.

Viņa piekrīt, ka Gaujienas rūpe ir vecie koki, jo sākotnēji tik lieli koki muižas parkā nebija plānoti. “Tad, kad barons cēla Gaujienas pili, viņš uzbūvēja divus romantiskus balkoniņus ne jau tāpēc, lai kļavu lapas paplūktos, bet lai no balkona redzētu Gaujas senleju. Tagad tā nav redzama, tādēļ, ja pandēmija pavasarī būs rimusies un varēsim rīkot talkas, te būs daudz, ko darīt,” saka I. Riepniece.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.