Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Gaujienas skolotājai Līgai Bukovskai piešķirts augstākais Latvijas valsts apbalvojums

Piešķirti augstākie Latvijas valsts apbalvojumi – Triju Zvaigžņu ordenis, Viestura ordenis un Atzinības krusts, 14. aprīļa vakarā vēstī Valsts prezidenta kanceleja.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ar augstākajiem Latvijas valsts apbalvojumiem apbalvoti cilvēki, kuru godprātīgais profesionālais un sabiedriskais darbs, aktīvā pilsoniskā stāja, pašaizliedzība un patriotisms stiprina mūsu Latviju un ir valsts augstākās atzinības vērts un godināms. Par sevišķiem nopelniem apbalvojumu saņems arī Ojāra Vācieša Gaujienas pamatskolas direktora vietniece izglītības jomā, vēstures un sociālo zinību skolotāja Līga Bukovska.

L. Bukovsku Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs un Ordeņu kapituls 2024. gada 10. aprīlī atbilstoši Valsts apbalvojumu likuma 30. pantam nolēmis par sevišķiem nopelniem Latvijas valsts labā apbalvot ar Atzinības krusta pirmās pakāpes (zeltītu) goda zīmi.

Ordeņu kapituls atzīmē, ka šogad, Triju Zvaigžņu ordeņa simtgadē un 30. gadskārtā kopš tā atjaunošanas, Viestura ordeņa un Atzinības krusta atjaunošanas 20. gadskārtā, valsts augstāko atzinību saņem visdažādāko jomu pārstāvji no visas Latvijas, kuru darbs valsts mērogā ir īpaši nozīmīgs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tie ir tiesību sistēmas darbinieki, izglītības un kultūras darbinieki, uzņēmēji un arī aktīvi, nesavtīgi palīdzības sniedzēji Ukrainai, tās karavīriem, civiliedzīvotājiem un bēgļiem Latvijā. Tie ir cilvēki, kuri ilgstoši un pašaizliedzīgi rūpējas par mūsu Latvijas bērnu veselību un paliatīvo aprūpi. Nacionālo bruņoto spēku karavīri un zemessargi, Valsts policijas amatpersonas, ugunsdzēsēji glābēji, valsts robežsargi, kuri stiprina mūsu valsts drošību un mūsu kopējās aizsardzības spējas un sargā valsts robežu.

Augstāko valsts apbalvojumu – Triju Zvaigžņu ordeņa, Viestura ordeņa un Atzinības krusta – svinīgā pasniegšanas ceremonija plānota Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas 34. gadadienā, 2024. gada 4. maijā, plkst. 15.00 Rīgas pilī. Ceremonija tiešraidē tiks pārraidīta Latvijas Televīzijas 1. kanālā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.