Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Gaujienas projektam – papildu nauda

Gaujienā sākušies vērienīgā pārrobežu projekta “Dabas gars” darbi. Diemžēl atklājušās projektā neparedzētas problēmas, kā risināšanai pašvaldībai jāatvēl prāvi līdzekļi – 17 367 eiro. Par to Apes novada domes deputāti lēma jūlija Finanšu un tautsaimniecības komitejas sēdē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jāzepa Vītola muzeja “Anniņas” vadītāja Ineta Riepniece stāsta, ka projektēšanas darbi veikti 2018. gadā un šo divu gadu laikā situācija mainījusies. “Projekta pamatideja sākotnēji bija nostiprināt nogāzi visā garumā. Tolaik izstrādāja tehnisko projektu, taču, tā kā finansējuma nepietika, nerealizējam visu projektu, bet izvirzījām prioritātes. Izlēmām nostiprināt nogāzi divās vietās no “Anniņām” līdz pilij. Noslēdzot līgumus ar būvnieku un reāli viņiem ierodoties apskatīt situāciju dzīvē, atklājās, ka vienu mūra daļu nevar atjaunot, ja nenozāģē kokus. Kopskaitā jānozāģē 12 koki. Patiesībā tie tagad būtu jānozāģē, jo, augot lielākiem, to būs grūtāk izdarīt. Tie visi ir pašsējas koki un nav speciāli stādīti. Iespējams, augot lielākiem, tie lūzīs, jo aug lielā slīpumā un var sabojāt estrādi vai jaunuzbūvēto mūri. Daļa jau ir veci un bīstami, bet daļa – potenciāli bīstami,” skaidroja I. Riepniece. Koku zāģēšanai nepieciešami nedaudz vairāk nekā 3000 eiro.

Tomēr tā nav vienīgā problēma, kas jārisina saistībā ar projektu – projektēšanas laikā 2018. gadā vēl nebija nogruvusi viena mūra daļa. “Projektēšanas brīdī mūra daļa, kas nobruka, izskatījās labi. Bija ieprojektēts salabot ieplaisājušās vietas. Vēlāk parādījās lielāka plaisa, un rezultātā sabruka pavisam. Nogruvuma rezultātā deformējies jeb izspiedies taisnais posms un kļuvis bīstams. To paredzēt nevarējām. Būvnieks situāciju var labot un mūri nostiprināt,” teica I. Riepniece. Lai to izdarītu, nepieciešami vēl 14 100 eiro.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.