Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Gaujienā veidos klientu apkalpošanas centru

JAUNA IESPĒJA. Valsts un pašvaldības vienoto klientu apkalpošanas centru Gaujienā paredzēts ierīkot tautas nama ēkā. Foto: Agita Bērziņa

Gaujienā būs viens no trim Valsts un pašvaldības vienotajiem klientu apkalpošanas centriem, ko vēl šogad plāno izveidot Smiltenes novada teritorijā. Gaujienas iedzīvotājiem līdz šim uz tuvāko klientu apkalpošanas centru bija jāmēro tāls ceļš. Tagad būs pašiem savs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Par klientu apkalpošanas centru izveidi Gaujienā, Variņos un Drustos lēma septembra Smiltenes novada pašvaldības domes sēdē. Smiltenes Valsts un pašvaldības vienotā klientu apkalpošanas centra vadītāja Jūlija Egle norādīja, ka šīs vietas izvēlētas pēc rūpīga izvērtējuma. “VARAM aicina pašvaldības veidot jaunus klientu apkalpošanas punktus jebkurā apdzīvotā vietā novadā. Izvērtējot iespējamās vietas, tika ņemts vērā ģeogrāfiskais izvietojums, lai būtu tālāk no jau esošiem klientu apkalpošanas centriem, lai ēkās, kur plānoti centri, būtu citi pakalpojumi, piemēram, bibliotēka, bāriņtiesa, sociālais darbinieks, pagasta pārvaldes un lai būtu darbinieks. Nav jāveido jauna štata vieta, šis darbinieks jau strādā pagasta pārvaldē, piemēram, ir lietvedis vai grāmatvedis,” skaidroja J. Egle un piebilda, ka meklēti risinājumi, lai būtu jāiegulda pēc iespējas mazāk finanšu līdzekļu.

Pieejamas telpas

Pamatojot katra klientu apkalpošanas centra izveides vietu, J. Egle par Gaujienu teica, ka tā ir ģeogrāfiski ļoti tālu no šobrīd esošajiem klientu apkalpošanas centriem, kas ir Apē un Smiltenē. “Gaujienā ir paredzēta pagasta pārvaldes pārcelšanās uz citām telpām – tautas namu, kur ir arī bibliotēka. Tur tad arī varētu būt klientu apkalpošanas centrs. Telpas ir videi pieejamas. Tas ir viens no nosacījumiem. Ir arī darbinieks, kurš varētu šo darbu veikt. Finanšu ieguldījumi nav vajadzīgi lieli, līdz ar to naudu varēsim izmantot datortehnikas, kopētāja, kameras iegādei – visu, kas nepieciešams, lai strādātu modernā, digitālā vidē,” skaidroja J. Egle.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Saņems naudu

VARAM katra jauna klientu apkalpošanas centra izveidei piešķirs 7200 eiro, kā arī pašvaldībai jāiegulda ne mazāk kā 30 %. Dotācija jāizlieto vēl šogad. Bijušā Apes novada teritorijā vienīgais klientu apkalpošanas centrs līdz šim bija vien Apes pilsētā. Finansējumu klientu apkalpošanas centriem VARAM piešķirs arī nākamgad, tad pašvaldība turpinās klientu apkalpošanas centru izveidi pagastos, kur to vēl nav. “Jaunus klientu apkalpošanas centrus veidojam, lai tie būtu tuvāk iedzīvotājam. Tas, ka varam iegūt kādu bonusu, ir ļoti labi un motivē pieņemt ātrāk šos lēmumus,” sacīja domes priekšsēdētājs Edgars Avotiņš. Arī domes priekšsēdētāja vietniece Astrīda Harju piebilda, ka klientu apkalpošanas centri ir vajadzīgi. “Apē iedzīvotāji ir ļoti pateicīgi par šādu pakalpojumu. Skatoties nākotnē, šiem centriem jābūt bibliotēkās. Bibliotēka būs pēdējā institūcija konkrētajā pagastā, kas “izslēgs gaismu”,” atzina A. Harju.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.