Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Gaujienā uzlabots sporta laukums
REKONSTRUĒ LAUKUMU. Gaujienas pagasta iedzīvotājiem piepildījies sen lolots sapnis – uzlabots sporta laukums. Radīta pievilcīga un droša vide dažādu sporta pasākumu organizēšanai, arī saturīgai un aktīvai brīvā laika pavadīšanai. Foto: Inese Lukjanoviča

Gaujienas aktīvie un sportiskie iedzīvotāji turpmāk fiziskām aktivitātēm varēs nodoties labiekārtotā sporta laukumā. Darbi veikti projekta “Gaujienas ciema sporta laukuma vienkāršota rekonstrukcija” ietvaros, saņemot LEADER programmas finansējumu “Lauku partnerībā Ziemeļgauja”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Būs plašs pielietojums

Gaujienas pagasta pārvaldes vadītāja Inese Lukjanoviča stāsta, ka uzlabojumus sporta laukumā iedzīvotāji gaidījuši jau sen. “Tas bija sens sapnis. Laukumā rosība ir gan pa dienu, kad tur notiek sporta stundas skolēniem, gan vakaros, kad bērni un jaunieši trenējas vieglatlētikā, spēlē futbolu vai dara ko citu. Noslodze laukumam ir gana liela. Esam saņēmuši pārmetumus, ka nevajadzēja laukumu atjaunot, jo tas atrodas blakus pils ēkai, kur Ojāra Vācieša Gaujienas pamatskolas bērniem mācības vairs nenotiks. Kad plānojām projektu, par skolu reformām vēl nezinājām. Mums ir par vienu sakoptu vietu vairāk, un par to ir jāpriecājas. Sportot var arī ārpus skolas sporta nodarbībām, piemēram, redzu, ka vakaros uz sporta laukuma spēlē futbolu gan bērni, gan pieaugušie. Sporta laukums ir vieta, kur var aktīvi pavadīt brīvo laiku ikviens, kurš to vēlas, nevis tikai sportot skolēni mācību laikā. Tur arī organizējam sporta sacensības,” teic I. Lukjanoviča.

Jauni futbola vārti

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Apes novada domes Teritorijas attīstības nodaļas iepirkuma speciāliste Inese Muceniece stāsta, ka uzlabošanas darbi Gaujienas sporta laukumā nebija veikti gadiem. “Laukums bija tik tālu nolietots, ka kļuva bīstams. Betona maliņas bija apdrupušas, jau bija redzamas dzelzs armatūras. Arī pats laukums kā tāds vairs nebija normāli lietojams,” stāsta I. Muceniece.

Tagad nomainītas betona apmales, uzfrēzēta un uzbērta zeme, futbola laukumā iesēta zāle, uzfrēzēts un noblietēts skrejceļš, atjaunots un iekārtots tāllēkšanas skrejceļš un bedre, sakārtoti abi pludmales volejbola laukumi, lai gan sākumā bija paredzēts darbus veikt tikai vienā. “Vizuāli viss kopā izskatās labi. Šobrīd gan futbola spēles notikt vēl nevar, jo gribam, lai iesētā zāle sāk dīgt. Projektā arī iegādājāmies divus vārtus ar tīkliem, ko šobrīd vēl neesam izvietojoši tieši šī iemesla dēļ,” teic I. Muceniece.

Vēl vajag labierīcības

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Darbus veica firma “Jaunbērziņi” no Vecpiebalgas novada. Sporta laukuma būvniecība izmaksāja 29 310 eiro (ar PVN), divi futbola vārti ar tīkliem – 556 eiro. “Vārtus speciāli taisīja pēc mūsu pasūtījuma. Tie ir piemēroti arī futbola spēlei bērniem. Pie tam vārti ir pārvietojami un tos varēs ienest telpās, piemēram, sporta nodarbībām zālē,” norāda I. Muceniece. Gaujienieši norādījuši vēl uz kādu nepilnību – sporta laukuma apkārtnē būtu nepieciešama tualete. “Par to esam domājuši un meklējuši risinājumus. Iespējams, ērtāk būtu nomāt pārvietojamo tualeti sezonai, lai firma to regulāri uzturētu kārtībā. Domāju, ka jau nākamajā vasarā tualete būs,” stāsta I. Muceniece.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.