Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

“Gada alūksnietis 2020” – Uģis Puzulis

Laikraksta “Alūksnes un Malienas Ziņas” un portāla “Alūksniešiem.lv” sabiedrības balvu “Gada alūksnietis 2020” šogad saņem keramiķis Uģis Puzulis. Viņš ir viens no sešiem ieteiktajiem pretendentiem balvai un sabiedrības balsojumā portālā saņēma visvairāk balsu. “Sajūtas ir patīkamas. Jebkura balva ir pagodinājums un atzinība par paveikto darbu. Vispirms man meita atsūtīja ziņu, ka jānobalso, tad arī uzzināju, ka esmu ieteikts un notiek balsošana. Teicu, ka par sevi nebalsošu. Pats sevi nereklamēju un neteicu, ka par mani jābalso. Jebkurš cilvēks, kurš bija ieteikts, ir pelnījis saņemt balvu. Nejūtos pārāks par citiem, šoreiz paveicās man, citreiz kādam citam,” saka U. Puzulis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

U. Puzuļa mājās un vienlaikus arī darbnīcā “Racupkalns” Alsviķu pagastā durvis vienmēr ir laipni atvērtas ikvienam, kurš vēlas redzēt, kā top keramikas darbi, un arī pats pamēģināt. Balvas saņēmējs teic, ka tie, kuri viesojušies viņa darbnīcā, tad arī droši vien bija cilvēki, kuri par viņu balsoja.

“Nekad nevienam neatsaku. Ja cilvēks grib redzēt kaut ko no keramikas un darboties, laipni uzņemu. Jā, citi keramiķi strādā vientulībā, bet es esmu atvērts sabiedrībai. Varētu pat teikt, ka pēdējā laikā mana darbnīca ir vairāk kā tūrisma vieta, vismaz vasaras mēnešos noteikti. Nedēļā pie manis viesojas vidēji divas trīs tūristu vai ģimeņu grupas. Tas ir daudz. Taču par to nesūdzos. Priecājos par ikvienu, kurš atgriežas pie latviskām vērtībām un izrāda par tām interesi. Cilvēkiem arvien vairāk patīk darīt pašiem – labāk uztaisa savu, nevis pērk Ķīnā ražotu. Lai arī varbūt nav tik labi sanācis, tomēr tavs un mīļš. Cilvēkiem patīk pasēdēt pie podnieka virpas un noķellēties ar mālu no kājām līdz ausīm. Tā ir savdabīga relaksācija,” saka U. Puzulis.

Plašāk par Alūksnes novada keramikas meistaru, kura vārdu caur viņa darbiem zina arī aiz novada robežām, lasiet laikraksta “Alūksnes un Malienas Ziņas” 31.jūlija numurā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.