Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Es uzmanīgs! Krāpšana banku vārdā notiek pa telefonu

Laikā, kad lielu daļu pasaules pārņēmusi Covid-19 pandēmija, īpaši aktīvi sākuši uzdarboties gan telefonkrāpnieki, gan krāpnieki internetā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Piemēram, Kaspersky starptautisks kiberdrošības uzņēmuma jaunākie aptaujas dati vēsta, ka 2020. gada pirmajā pusē ceturtdaļa lietotāju Latvijā (25 %) vismaz reizi ir saskārusies ar krāpšanu banku vārdā. Vairumā gadījumu (67 %) krāpšana banku vārdā notikusi pa telefonu, un zvani ir saņemti galvenokārt darba laikā: pirmdien–ceturtdien no pulksten 11.00 līdz 18.00.

Krāpnieki pārzina savu sfēru

Krāpnieki nopietni gatavojas šādiem zvaniem un aktīvi izmanto sociālās inženierijas metodes. 41 % gadījumu viņi pareizi nosauca tās personas vārdu, kam piezvanījuši, un 2 % gadījumu pat zināja bankas kartes datus. Visizplatītākās leģendas bija nepieciešamība apstiprināt datus (34 %), aizdevuma piedāvājums (34 %) un informācija par bankas kartes bloķēšanu (17 %). Gandrīz piektajā daļā gadījumu (17 %) noziedznieki mēģināja iegūt kodu no īsziņas vai kartes datus un piektdaļā gadījumu (17 %) centās pārliecināt personu pārskaitīt naudu uz it kā drošu kontu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Finansiālā krāpšana turpina pastiprināties, bet diemžēl vienlaikus daudz ļaužu joprojām neprot atšķirt noziedzniekus un zaudē naudu vienkāršās krāpšanas shēmās. Telefoniskas krāpšanas gadījumā labāk pārtraukt sarunu un piezvanīt uz bankas oficiālo numuru, ja ir kādas aizdomas,” norāda Kaspersky vadītājs Baltijas valstīs Andis Šteinmanis.

Uzņēmums atgādina drošības pamatpadomus, kas palīdzēs aizsargāties pret krāpniekiem:

  • Uzmanieties no visiem zvaniem no personām, kas apgalvo, ka ir bankas darbinieki.
  • Nenoklikšķiniet uz apšaubāmām saitēm no īsziņām vai ziņapmaiņas lietotnēs saņemtām ziņām.
  • Nekādā ziņā nevienam neizpaudiet CVV vai kodus no īsziņām vai pašpiegādes paziņojumiem.
  • Ja rodas aizdomas, nekavējoties nolieciet klausuli un pats piezvaniet bankai uz kartes mugurpusē norādīto numuru.
  • Nodrošiniet tālruņa kiberdrošību, jo vislabākais veids, kā aizsargāt konfidencialitāti tiešsaistē un datus mobilajā telefonā, ir aizsargāt telefonu.

Kā informē Valsts policija – Covid-19 pandēmijas laikā (martā) īpaši aktivizējušies telefonkrāpnieki un krāpnieki internetā, kuri izmanto krīzes situāciju, lai negodprātīgi gūtu peļņu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ikdienā, policijai monitorējot situāciju informācijas telpā, ir konstatēti gan krāpnieciski zvani iedzīvotājiem no Latvijā un ārzemēs reģistrētiem tālruņa numuriem, gan viltus ziņas zem kurām slēpjas arī pikšķerēšana.

Esi piesardzīgs!

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.