Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzija skolēni cīnīsies par tiesībām piedalīties Latvijas zinātniskās pētniecības darbu konkursā

Foto: Valmieras Ziņas

Piektdien, 5. martā, plkst. 9.00–12.00 tiešsaistē platformā Zoom norisināsies Vidzemes reģiona skolēnu zinātniskās pētniecības darbu (ZPD) konference, kuras koordināciju šogad uzņēmies Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Cēsu studiju un zinātnes centrs sadarbībā ar Latvijas Lauksaimniecības universitāti. Šogad par piedalīšanos Latvijas ZPD finālā, kas notiks 31. martā, cīnīsies 42 Vidzemes skolēni.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vidzemes ZPD konferencē piedalīsies skolēni no Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzija, Cēsu Valsts ģimnāzijas, Lubānas vidusskolas, Lejasciema vidusskolas, Valmieras Valsts ģimnāzijas, Varakļānu vidusskolas, Smiltenes vidusskolas, Gulbenes novada vidusskolas, Limbažu vidusskolas, Madonas pilsētas vidusskolas, Lizuma vidusskolas, Madonas Valsts ģimnāzijas, Jaunpiebalgas vidusskolas, Draudzīgā aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijas un Mazsalacas vidusskolas.

Skolēni prezentēs savus darbus, kas rakstīti sociālajās zinātnēs, dabaszinātnēs, medicīnas un veselības zinātnēs, kā arī humanitāro un mākslas zinātņu nozarē. Konkursa dalībnieku darbus recenzējuši RTU mācībspēki un zinātnieki. Arī piektdien konkursa komisijas sastāvā būs RTU mācībspēki – Liepājas studiju un zinātnes centra direktors Mārcis Priedītis un RTU E-studiju tehnoloģiju un humanitāro zinātņu fakultātes prodekāne Airisa Šteinberga. Tāpat konkursa dalībnieku sniegumu vērtēs Cēsu mākslas skolas direktors Jānis Ķinasts. Konkursa norise gan nebūs skatāma plašai auditorijai.

«Skolēnu darbus vērtē visaugstākā līmeņa speciālisti, tāpēc tas noteikti ceļ arī konkursa dalībnieku pašapziņu, apzinoties, ka universitātes mācībspēki ir novērtējuši viņu darbu kvalitāti. Tātad darbi ir izstrādā tiešām augstā līmenī, un skolēni ir pierādījuši savas zināšanas un pētniecības spējas,» saka RTU Cēsu studiju un zinātnes centra vadītājs Armands Sīlītis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Labākie darbi no katras Vidzemes ZPD zinātņu sekcijas tiks izvirzīti Latvijas 45. zinātniskās pētniecības darbu konferencei, kura notiks 31. martā un kurā piedalīsies skolēni no visiem Latvijas reģioniem.

Tradicionāli labākajiem STEM (Science, Technology, Engineering and Mathematics) jomu zinātniskās pētniecības darbu autoriem, kuri augstu tiks novērtēti valsts līmenī, RTU piešķirs savas balvas – šie skolēni ārpus konkursa varēs iestāties RTU pamatstudiju programmās, kurās notiks uzņemšana budžeta finansētajās studiju vietās. Pagājušajā gadā šādu iespēju RTU piešķīra 17 ZPD konkursa dalībniekiem.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.