Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

EP deputāti: minimālā alga palīdzēs novērst nevienlīdzību un strādājošo nabadzību

Lai cīnītos ar nevienlīdzību un strādājošo nabadzību, EP deputāti aicina noteikt minimālo algu un nodrošināt vienlīdzīgus darba apstākļus tiešsaistes platformās strādājošajiem, vēsta Preses sekretārs Latvijā Jānis Krastiņš.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Apgalvojums ”darbs ir vislabākais līdzeklis pret nabadzību” mūsdienās ne vienmēr ir patiess nozarēs, kur ir zemas algas, vai nestabiliem un nestandarta darba nosacījumi. Tāpēc EP deputāti prasa Komisijai un dalībvalstīm iekļaut nodarbinātu personu nabadzības novēršanu kopējā ES nabadzības izskaušanas mērķī.

Eiropas direktīva par minimālo algu

EP deputāti atzinīgi vērtē Komisijas ierosināto ES direktīvu par adekvātu minimālo algu, un norāda, ka tā ir svarīgs solis, lai nodrošinātu, ka ikviens var nopelnīt ar savu darbu un piedalīties sabiedrības dzīvē. Viņi uzsver, ka ar direktīvu būtu jāgarantē, ka tiesību aktos noteiktās minimālās algas vienmēr tiek noteiktas virs nabadzības sliekšņa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņi arī uzsver, ka ir jāveic pasākumi, lai nodrošinātu, ka darba devēji no minimālās algas neatskaita izmaksas, kas jāsedz, lai veiktu darbu, piemēram, izmaksas, kas saistītas ar uzturēšanos, nepieciešamo apģērbu, instrumentiem, individuālo aizsardzību vai citu aprīkojumu.

Vienlīdzīgi darba apstākļi “platformu darba” veicējiem

Tiesību akti par par minimālajiem darba nosacījumiem ir jāīsteno attiecībā uz visiem darba ņēmējiem. Tas jo īpaši attiecas uz nestandarta darba ņēmējiem “gadījumdarbu digitālajā ekonomikā”, jeb tiešsaistes platformu darbiniekiem, kas bieži strādā neregulētos apstākļos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Arī uz šādiem darba ņēmējiem jāattiecina spēkā esošie darba tiesību akti un sociālā nodrošinājuma noteikumi, un jānodrošina, ka platformās nodarbinātie spēj veidot darba ņēmēju pārstāvības un apvienoties, lai noslēgtu koplīgumus.

Darba un privātās dzīves līdzsvars

Viņi aicina dalībvalstis ātri transponēt un pilnībā īstenot direktīvu par darba un privātās dzīves līdzsvaru.

Ņemot vērā, ka sievietes ir neaizsargātākas pret nabadzības riskiem nekā vīrieši, ir jānovērš darba algas atšķirības starp dzimumiem un jānodrošina piekļuve cenas ziņā pieejamai un kvalitatīvai bērnu aprūpei.

Rezolūciju Parlaments pieņēma ar 365 balsīm par, 118 pret un 208 atturoties.

Foto: Ministru kabinets

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.