Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Elektroapgādes traucējumi arī Alūksnes un Apes pusē

Foto: Loreta Jargane

Pērkona negaisa ietekmē valsts centrālajā daļā un austrumos ir reģistrēti vairāki elektrotīkla bojājumi, tādējādi elektroapgāde traucēta aptuveni 6600 klientiem, “Alūksniešiem.lv” noskaidroja aģentūrā Leta. informēja

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

AS “Sadales tīkls” preses sekretāre Alīna Kozlovska informējusi, ka plašākie elektroapgādes pārtraukumi pašlaik reģistrēti Madonas, Gulbenes un Ogres novadā, elektroapgāde traucēta arī Alūksnes, Apes, Viesītes, Cesvaines novadā. “Sadales tīkls” strādā pastiprinātā režīmā, lai elektroenerģijas piegādi klientiem atjaunotu pēc iespējas ātrāk.

Atbilstoši Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) informācijai naktī valsts centrālo un austrumu daļu sasniedza spēcīgi pērkona negaisi ar krasām vēja brāzmām, lietusgāzēm un krusu. Lielākais elektrotīkla bojājumu skaits tika reģistrēts aizvadītās nakts otrajā pusē, ap plkst.3:30, kad elektroapgāde tika traucēta vairāk nekā 13 500 “Sadales tīkla” klientiem. Uzņēmuma operatīvās darba brigādes nekavējoties uzsāka bojājumu lokalizāciju un novēršanu, aptuveni triju stundu laikā atjaunojot elektroapgādi vairāk nekā pusei klientu.

Bojājumus elektrotīklā galvenokārt radījuši gaisvadu līnijās iegāzti koki un to zari, kā arī zibensizlādes laikā bojātie balsti un citi elektrotīkla elementi. Pašlaik un tuvākajās stundās negaisi vēl gaidāmi valsts dienvidaustrumu rajonos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uzņēmums nepārtraukti seko līdzi LVĢMC prognozēm un strādā pastiprinātā režīmā, lai operatīvi novērstu elektroapgādes traucējumus. Informējam, ka situācija elektroapgādē var būt mainīga, jo elektrotīkla bojājumi tiek reģistrēti atbilstoši negaisa pārvietošanās ceļam, tādēļ var būt situācijas, kad pēc bojājuma novēršanas vienā elektrolīnijas posmā elektroapgādes traucējumus klientiem izraisa bojājums citā elektrolīnijas posmā.

“Sadales tīkls” uzsver, ka negaisa laikā nav droši atrasties ārā, jo īpaši ir jāuzmanās gaisvadu elektrolīniju un citu elektroietaišu tuvumā! Nekādā gadījumā nedrīkst tuvoties elektrolīnijām, ja tajās iekārušies koki, zari, vai zemē ir redzams pārrauts elektrolīnijas vads. Par šādām bīstamām situācijām jāziņo “Sadales tīklam”, zvanot uz diennakts bezmaksas bojājumu pieteikšanas tālruni 8404, vai Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam, zvanot 112!

Negaisa laikā drošības noteikumi jāievēro arī lietojot personīgās elektroierīces. Ja ēka nav aprīkota ar zibens un pārsprieguma aizsardzības sistēmām, negaisa laikā elektroierīces darbināt ir bīstami – tās ir jāatvieno no elektrotīkla! Zibensizlāde var radīt krasu sprieguma paaugstināšanos nama elektrotīklos, un šis pārspriegums var būt pat 20 reizes augstāks par īpašumā esošo iekārtu darba spriegumu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tāpēc nebūs pietiekami vien ar ierīces izslēgšanu – no strāvas avota jāatvieno arī tās vads. Ja īpašumā nav ierīkotas specializētās aizsardzības sistēmas, šādi jārīkojas ar visām sadzīves elektroiekārtām, jo zibensizlādes vieta nav prognozējama, un rozetei pieslēgtas elektroierīces negaisa laikā var tikt bojātas, radot elektrotraumas riskus un materiālus zaudējumus. Īpaši bīstami ir, piemēram, negaisa laikā lietot kontaktligzdai pieslēgtu datoru un datoram pieslēgtas austiņas, jo zibensizlādes gadījumā elektriskā strāvā caur datoru un tālāk caur austiņām var skart arī cilvēka ķermeni, izraisot smagu vai pat letālu elektrotraumu. Latvijā diemžēl ir reģistrēti šādi nelaimes gadījumi.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.