Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

“El Decor” dažādo savu produkciju


Foto: no laikraksta arhīva

Vasarā laikraksta un portāla lasītājiem stāstījām par alsviķieti Elīnu Ramani, kura uzsākusi ziedu dekoru gatavošanu savam un citu priekam, radot zīmolu “El Decor.” Tolaik Elīna vēl tikai eksperimentēja, bet pieļāva, ka no šī vaļasprieka nākotnē varētu izaugt kaut kas vairāk. Tagad tas ir noticis, un priecājamies, ka varam pastāstīt par jaunās meistares radošo gaitu turpinājumu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tagad E. Ramane savā ģimenes darbnīcā rada vairākas attīstošas rotaļlietas bērniem.

Turpina ar puzli – Ziemassvētku eglīti

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Turpinājums koka dekoru darināšanai notika Ziemassvētku laikā, kad Elīnai radās ideja par puzli – Ziemassvētku eglīti. Pasūtījumi bira viens pēc otra, sagādājot bērniem dabiskas, latviskas un attīstošas dāvaniņas svētkos.

“Viss aizsākās pirms diviem mēnešiem, es ātri “ielēcu vilcienā” un noreaģēju, uzķerot ideju, kas interesentiem būtu vajadzīgs svētkos, kāds darbiņš no koka viņus iepriecinātu,” portālam “Alūksnieši.lv” stāsta Elīna Ramane. “Pirmo produktu sāku darināt pirms Ziemassvētkiem, un šis solis deva saprašanu un atspērienu nākotnei. Tagad top jau vairāki produktu varianti.”

Mācās sasiet kurpju auklas

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Elīnas Ramanes darinātie darbiņi māca kurpju auklu sasiešanu, attīsta matemātiskās prasmes, tāpat arī pirkstu motoriku, saliekot puzlītes, kurās attēloti iemīļoti multiplikāciju varoņi. Ir arī lielo burtu alfabēts ar 40 vārdu kartītēm (attēlos). Elīna atzīst, ka idejas smeļas interneta portālos, bet katrai no tām ir sava interpretācija, katra tāpat ir neatkārtojama, darināta tieši tā, kā patīk pašai meistarei. Visi darbiņi ir uzskatāmi safotografēti, jo arī fotografēšana ir Elīnas vaļasprieks.

Jautāta, vai joprojām darina ziedu dekorus, par ko vēstījām iepriekš, meistare stāsta, ka top arī tie, un šos darbiņos viņa rada ar īpašu prieku, jo ar tiem viss sācies.

Ideju pilna galva

“Man idejas rodas 24 stundas septiņas dienas nedēļā – ģimene zina, ka ieceru man pietiek, tikai dažreiz dienas šķiet par īsu, lai visu realizētu tik ātri, cik gribētos. Taču tie, kuri mani pazīst, zina, ka es visu daru ar pilnu atdevi un viss, ko daru, tiek nostrādāts līdz pēdējam sīkumam. Man patīk sīkas lietas, precizitāte un rūpīgums. Gandarījumā saņemu cilvēku prieku par gatavo lietu, ko viņi saņēmuši,” stāsta E. Ramane.

Spēcīga komanda – ģimene

“Tas viss ir paveicams, pateicoties cilvēkiem, kas man ir apkārt, kas palīdz izprast gan darbu ar koku, gan citus mājražošanas procesus, un arī tagad palīdz apgūt jaunas zināšanas. Man ir spēcīga komanda – mana ģimene,” stāsta Elīna. Visi esot iesaistīti, un katram deleģēts savs mazais darbiņš.

“Kāds varbūt teiks, ka tas, ko es daru, nav sieviešu darbs, bet kāda gan nozīme, ja tas nes prieku! Dievinu koka smaržu un tēta darbnīcā jūtos kā zivs ūdenī. Tētis, meistars Raitis Ramanis, joko, ka mums abiem darbnīca drīz palikšot par šauru un būšot jāceļ piebūve. Galvenais ir neatlaidība un pārliecība par to, ko dari, un tad viss izdosies,” stāsta jaunā meistare.

Foto: no Elīnas Ramanes albuma

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.