Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Ekonomiku sildīs ar Priednieku tilta remontu un Baložu bulvāra asfaltēšanu

Alūksnes novads iecerējis īstenot divus infrastruktūras projektus – Priednieku tilta remontu Mālupes pagastā un Baložu bulvāra asfaltēšanu Alūksnē. Abām iecerēm pašvaldība cer saņemt valsts aizdevumu kā viens no attīstības centriem, lai veicinātu valsts ekonomikas atkopšanos pēc ārkārtējās situācijas.
30. aprīlī valdība ārkārtas sēdē atbalstīja Finanšu ministrijas priekšlikumu palielināt pašvaldību aizņēmuma limitu par 150 miljoniem eiro, lai mazinātu “Covid-19” pandēmijas radītās negatīvās ekonomiskās sekas. Uz valsts aizņēmumiem dažādu investīciju projektu realizēšanai primāri var pretendēt lielās pilsētas un attīstības centru pašvaldības, kāda ir arī Alūksne

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Drīkstēs aizņemties

Tā kā finansējums jāapgūst īsā laikā – šogad un nākamgad, tad pašvaldībām komisijai izvērtēšanai jāiesniedz projekti, kam jau izstrādāta tehniskā dokumentācija. Alūksnes novadā izvēlēti divi – Priednieku tilta, kas pašlaik ir sliktā stāvoklī, atjaunošana Mālupes pagastā, un Baložu bulvāra pārbūve 180 metru garumā Alūksnes pilsētā. Baložu bulvārī remontēs grantēto ielas posmu no Pils ielas līdz SIA “Alūksnes enerģija” (bijusī akciju sabiedrība “Simone” – red.). Minētajā posmā izbūvēs gājēju ietvi, ierīkos apgaismojumu, padziļinās grāvi, kā ielas segumu ieklās asfaltu.
Pašvaldības Plānošanas un attīstības nodaļas vadītāja Arita Prižavoite laikrakstam norāda – abus projektus vēl izvērtēs komisija. Savukārt finansējums to īstenošanai nebūs kā grants, bet gan valsts budžeta aizdevums, turklāt 25 procenti no summas jānodrošina pašvaldībai.

Tikai četros gadījumos

“Ņemot vērā, ka tagad pašvaldībām ir ierobežotas iespējas gūt aizņēmumus, izņemot Eiropas fondu līdzfinansētiem projektiem, tad šī ir iespēja tomēr īstenot novadam svarīgas vajadzības. Tiesa, Ministru kabineta noteikumi paredz, ka šajā programmā pašvaldības projektus var virzīt tikai četros gadījumos: transporta infrastruktūra, ko mēs arī darām, energoefektivitātes paaugstināšana, jaunu pašvaldības pakalpojumu sniegšana, kas samazina klātienes saskarsmi, un iedzīvotāju nekustamo īpašumu pievienošana sabiedrisko pakalpojumu sniedzēja inženiertīkliem (ūdens, siltums, kanalizācija),” skaidro A. Prižavoite. Viņa uzsver – šajā programmā varēs iesniegt vēl arī citus projektus, šie divi Alūksnei ir pirmie.
Par abu investīciju projektu virzīšanu aizņēmuma saņemšanai lēma Alūksnes novada domes deputāti maija domes sēdē. Alūksnes novada domes priekšsēdētājs Arturs Dukulis komentēja, ka šis lēmums jāpieņem steidzami, jo arī valdība pieņem lēmumus strauji “Covid-19” dēļ, paredzot līdzekļus dažādām programmām. “Bija jābūt ļoti augstas gatavības projektiem, tādēļ izvēlēti šie divi,” sacīja A. Dukulis.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.