Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Džips nogādāts galamērķī

Alūksnes un Apes novada fonda rīkotajā akcijā “Porcelāns par džipu” kopumā saziedoti 6491,07 eiro. Iegādāts džips, jaunas dubļu riepas, latviska maltīte – šprotes un rupjmaize. Tas viss kopā ar zemnieku saimniecības “Lejiņas” tējām pagājušajā nedēļā nogādāts Ukrainas apgabalā netālu no kara izpostītās pilsētas Izjumas Ukrainas neatkarības cīnītājiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sirreāla sajūta

Sūtījumu uz Izjumu nogādāja pats akcijas iniciators Pāvels Čornijs, kurš jau vairākkārt bijis Ukrainā. “Kad automašīna bija nogādāta plānotajā vietā kara daļas rotas komandierim, jau pēc dažām stundām saņēmu ziņu, ka ar šo džipu no kara darbības zonas pārvests kaujā kritis karavīrs. Tā ir sirreāla sajūta, kad esi braucis ar to mašīnu un pēc laika tā jau ir kara laukā, un tajā ved bojāgājušo,” stāsta P. Čornijs.

Šoreiz P. Čornijam un pavadošajam šoferim līdzi devās arī alūksnietis Artis Alksnis.

“Jau kopš kara sākuma esmu mēģinājis atrast kādu īpašu iespēju, kā palīdzēt. Kad Pāvels man piedāvāja doties līdzi, uzreiz piekritu. Mans uzdevums bija būt pie stūres ambulances automašīnai. Lai arī nebijām tieši pie frontes, satiktie karavīri stāstīja par tur notiekošo. Bijām arī Izjumā, un tā ir dīvaina sajūta redzēt izpostītās ēkas un apzināties, cik daudzi cilvēki zaudējuši savas dzīvības un mājas,” stāsta A. Alksnis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Palīdzēs līdz uzvarai

A. Alksnis uzsver, ka nogādāt automašīnas Ukrainā nav varoņdarbs, bet reāls veids, kā palīdzēt tai uzvarēt karā. “Neesmu izdarījis ko īpašu, vien palīdzējis tāpat kā daudzi citi, un turpināšu to darīt līdz pat Ukrainas uzvarai. Mums, galu galā, ir viens ienaidnieks, un mums visiem kopīgi būtu pret to jācīnās,” teic A. Alksnis.

Pēc atgriešanās no zemes, kurā jūtama kara klātbūtne un redzams kara nodarītais posts, Alūksnē, kur viss ir mierīgi un nav nekādu draudu, viņu pārņēmusi neaprakstāma sajūta. “Satiktie cilvēki Ukrainā mums vēlēja veiksmi, bet es viņiem teicu, ka veiksme vajadzīga viņiem pašiem, jo mēs jau pēc pāris stundām būsim atpakaļ mājās, kurās nenotiek karš. Izjumā, lai arī tur pašreiz nenotiek karadarbība, var redzēt izpostītās ēkas, pie Izjumas redzējām arī lielu saulespuķu lauku, kurā ir sapieru atzīmētas līnijas, kur vēl ir neneitralizēts lādiņš, līdz ar to šī zeme nav izmantojama,” stāsta A. Alksnis. Viņš plāno doties arī nākamajos braucienos.

P. Čornijs Ukrainas aizstāvju vārdā pauž lielu pateicību Alūksnes un Apes novada fondam par akcijā sarūpēto džipu un biedrībai “Tev” par sagādāto ambulances automašīnu. Pateicība ikvienam ziedotājam un brīvprātīgajam. Paldies arī 4. maija svētku dalībniekiem, kuri svētku tirdziņa laikā džipam vienas dienas laikā saziedoja 1584,19 eiro!

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Saziedoto līdzekļu atlikumu plānots novirzīt sestā džipa iegādei, un šādas akcijas aktīvista Pāvela Čornija ieskatā turpināsies, kamēr Ukraina atgūs savu neatkarību.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Komentāri (1)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.