Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Domas par Pleskavas ielas nosaukuma maiņu dalās

Pēc publikācijas “Rosina mainīt Pleskavas ielas nosaukumu” saņēmām daudz atsauksmju no lasītājiem – gan redakcijā, gan sociālajos tīklos. Domas par šo jautājumu dalās, taču pausts arī daudz ideju jaunajam ielas vārdam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Atgādinot tēmu, jāizstāsta, ka redakcijā vērsās alūksnietis Andris Račiks, kurš ar laikraksta starpniecību uzrunāja Alūksnes novada domes deputātus, rosinot mainīt Pleskavas ielas nosaukumu, kas pašreizējo notikumu kontekstā nes nevēlamas asociācijas, proti, “asociējas ar morālu atbalstu agresoram.” Ieceres autors pauda arī savu versiju piemērotākam šīs ielas vārdam, proti, Krasta iela, jo tā virzās gar Alūksnes ezera krastu.

Ņemt vērā pieminekli un virzienu

Ierosinājumu daudzi atbalsta, slavē Krasta ielas ideju un piedāvā arī savus variantus jaunajam ielas nosaukumam. Piemēram, alūksnietim Kučikam ir vairāki ierosinājumi. “Brīvības gatve. Jo uz tās atrodas piemineklis brīvības cīnītājiem. Jeb Neatkarības iela, jo Brīvības iela mums ir. Savukārt, ja ir vēlme saglabāt kaimiņu vietu nosaukumus, tad strikti iederētos Abrenes iela. Arī virziens,” tā P. Kučiks. Interesants ir arī novadnieka Andra Akmentiņa ieteikums: “Peipusa iela, savējie sapratīs, bet galvenais, ka nav “Pskovskaja”.” No lasītāja Ērika Avana saņemts ierosinājums, proti, jauns velosipēds nav jāizgudro un iela jāsauc par Kolberģa ielu.

Pleskava bija pirms Putina

Savukārt alūksnietim Jānim Žīguram ir šāds viedoklis: “Nevajag pārdēvēt. Pleskava bija mums kaimiņos pirms Putina un būs arī pēc viņa. Drīzāk deputātiem vajadzētu padomāt, kāpēc Alūksnē ir Rīgas, Pleskavas, Apes un Gulbenes ielas, bet nav Balvu, Smiltenes un Veru ielu? Katrs kaimiņš būtu pelnījis pa ielai.” Līdzīgās domās ir arī Ieva Leimane: “Ielas nosaukums norāda virzienu, kur var aizbraukt. Pleskava pārvietota? Nāks citi notikumi, atkal mainīsiet? Pleskavas šoseju tautā joprojām tā arī dēvē. Iesākumā pat nesaprata, kur atrodas Veclaicenes šoseja.” Arī Ingūna Ceske saka – “Pleskavas iela taču nav Krievijas iela vai Putina iela. Pleskava ir pilsēta, kas bijusi jau pirms padomijas.” Kristīne Klasepa uzskata, ka šādi nosaukumi tikai izraisa nevajadzīgus disputus un nebūtu liekami jau sākotnēji. “Mums taču ir tik daudz koku, ziedu, upju, ko godināt,” rosina viņa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Likvidēto skolu iela

Rosinājums izraisīja arī agresīvākus viedokļus, piemēram, kāds Sergejs sarkastiski ierosina līdztekus “nomainīt visas daudzdzīvokļu ēkas, kuras cēla padomju laikos krievu zaldāti”, kā arī saņemts ironisks ieteikums ielu nodēvēt par Likvidēto skolu vai Valdības ielu. Savukārt, ņemot vērā, kā ielai gājis ar tās būvniecību, kāds to ierosina pārdēvēt par Brāķa ielu.Vēl daļa uztraucas, kur nosaukuma maiņas īstenošanas nolūkam tiks ņemta nauda un pauž cerību, ka to neprasīs iedzīvotājiem.Atgādinot Alūksnes novada pašvaldības teikto – pašlaik tā apzina situāciju par, iespējams, vēl kādiem nevēlamiem nosaukumiem Alūksnes novadā un pieļauj, ka jautājumu var risināt ar iedzīvotāju aptaujas palīdzību.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.