Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Domā par jauna pansionāta izveidi Ilzenē

PLĀNI. Ilzenes pamatskolā apsver izveidot nevalstiskās organizācijas “Labāka Rītdiena” sociālās aprūpes centru.
Foto: no laikraksta arhīva

13. oktobra sociālās, izglītības un kultūras komitejas sēdē Alūksnes novada domes deputāti izskatīja jautājumu par pašvaldības objekta iznomāšanu biedrībai “Labāka Rītdiena”.
Lai veicinātu sociālās aprūpes attīstību novadā, plānots Ilzenes pamatskolā izveidot nevalstiskās organizācijas “Labāka Rītdiena” sociālās aprūpes centru. Komitejā attālināti savu redzējumu sniedza biedrības “Labāka Rītdiena” valdes priekšsēdētāja Evija Jēkabsone, norādot, ka biedrība saredz sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas centru Ilzenē. Tur plānotas 60 gultas vietas un darba vietas no 23 līdz 25 darbiniekiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.


Piedāvā mājas senioriem

Deputāte Maruta Kauliņa pauda interesi, ar ko biedrība nodarbojas un kādus sociālos pakalpojumus biedrība sniedz. “Sniedzam sociālos pakalpojumus. Ir divi aprūpes centri, abi atrodas Cēsu novadā, un tajos kopā ir 180 klienti. Sociālās aprūpes centri ir mājas pensijas vecuma cilvēkiem un personām ar invaliditāti (izņemot neredzīgus cilvēkus un cilvēkus ar smagiem garīga rakstura traucējumiem), kuri vecuma vai veselības stāvokļa dēļ vairs nespēj sevi aprūpēt.
Centra iemītnieku dzīvojamās telpas ir iekārtotas atbilstoši viņu vajadzībām. Viņu rīcībā ir tehniskie palīglīdzekļi, nodrošināta diennakts uzraudzība, personīgā un medicīniskā aprūpe,” informēja E. Jēkabsone.

Iespējas uzņemt jau pēc trim mēnešiem

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Ja mēs noslēdzam līgumu, cik ilgā laikā pēc līguma noslēgšanas plānots uzņemt klientus?” – jautāja deputāts Arturs Dukulis. E. Jēkabsone atbildēja, ka ēkā ir jāveic rekonstrukcija, jāpielāgo telpas pakalpojumam atbilstoši visiem likumiem. Ja darbu gaita būs raita, plānots, ka pēc trīs mēnešiem atvērsies pirmais bloks, lai uzņemtu pirmos 20 klientus. Pusgada laikā plānots tos pabeigt, lai varētu pilnvērtīgi uzsākt darbu.
Savukārt M. Kauliņa vaicāja, vai paredzamajā darbinieku skaitā iekļauti arī medicīnas darbinieki. Biedrības “Labāka Rītdiena” pārstāve skaidroja, ka, izvēloties darbiniekus, priekšroka būs Alūksnes novada iedzīvotājiem, bet, ja komanda nenokomplektēsies, tad piesaistīs darbiniekus no biedrības resursiem. “Ņemot vērā, ka medicīnas personāls ir ļoti pieprasīts un deficīts, tad jums noteikti jārēķinās ar savu darbinieku iesaisti,” norādīja M. Kauliņa uz ko E. Jēkabsone atbildēja: “Protams, mēs zinām, ka medicīnas speciālisti ir pieprasīti, tāpēc biedrība piedāvās arī konkurētspējīgu atalgojumu.”

Interesējas par ietekmi

A. Dukulis vaicāja deputātei Līgai Langratei, vai ir plānots, kā šis jaunais pansionāts ietekmēs sociālās aprūpes jomu novadā. “Kopš augusta uzsākta pakalpojumu apzināšana, pārskatīšana, izvērtēšana un kvalitatīvu pakalpojumu ieviešana Alūksnes novada sociālajā nozarē. Uzskatu, ka līdz šim mēs esam ļoti rezervēti attiekošies pret tādiem pakalpojumu sniedzējiem kā nevalstiskās organizācijas. Pieļauju, ka oktobra domes sēdē mēs nonāksim vēl līdz citiem sociālās jomas pārskatīšanas jautājumiem.”
Tāpēc priekšlikumu par skolas iznomāšanu biedrībai atbalstīja un virzīja uz finanšu komitejas sēdi.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.