Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Dienestu bruņotajos spēkos sāk vairāk nekā 50 karavīri

Vairāk nekā 50 karavīri ar kareivja profesijas pamatiemaņu apgūšanu Kājnieku skolā Alūksnē šodien sāks dienestu Nacionālajos bruņotajos spēkos (NBS), aģentūru LETA informēja Aizsardzības ministrijā (AM).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pirms pieņemšanas profesionālajā dienestā kandidāti sekmīgi veica Rekrutēšanas un atlases centra organizēto atlasi, tai skaitā medicīniskās un fiziskās sagatavotības pārbaudes, kā arī psiholoģisko izpēti un novērtēšanu.

Profesionālajā dienestā pieņem Latvijas pilsoņus un pilsones vecumā no 18 līdz 40 gadiem ar valsts valodas zināšanām B1 līmenī, ar vismaz pamatizglītību un bez kriminālās sodāmības.

NBS aicina pieteikties profesionālajam dienestam ne tikai Latvijā, bet arī ārvalstīs dzīvojošos Latvijas pilsoņus. Atgriezties dienestā tiek aicināti arī karavīri, kuri savulaik ir atvaļinājušies rezervē, bet dienesta pakāpei noteiktais maksimālais vecums vēl ļauj slēgt profesionālā dienesta līgumu. Īpaši aicināti profesionālajā dienestā tiek tie pilsoņi, kuru dzimtā puse ir Latgale un Vidzeme.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt dienestam speciālistu amatos un specializētajās vienībās bruņotie spēki aicina kandidātus ar 1.līmeņa augstāko izglītību informācijas un komunikācijas tehnoloģiju jomā, 1. vai 2.līmeņa augstāko izglītību telekomunikāciju jomā, vidējo tehnisko izglītību vai pieredzi autotransporta apkopes un remonta jomā.

Kā norāda AM, izvēloties profesionālo dienestu, karavīri iegūst stabilitāti, konkurētspējīgu un atlīdzību, sākot no 900 eiro mēnesī pēc nodokļu nomaksas, kā arī plašas sociālās garantijas, tai skaitā valsts apmaksātu veselības aprūpi un garantētu izdienas pensiju, kas var sasniegt līdz pat 80% no saņemtā atalgojuma, karjeras izaugsmi, bezmaksas apmācību specialitātē, svešvalodās un citās dienestam nepieciešamās jomās, darbu komandā mācībās Latvijā un ārvalstīs, tai skaitā arī starptautisko operāciju rajonos. Karavīru bērnus ir tiesības ārpus kārtas iekārtot pirmsskolas izglītības iestādēs.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.