Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Dibina biedrību Alūksnes iedzīvotājiem

Alūksniete Daniela Dobrovoļska uzrunājusi aktīvos Alūksnes jauniešus ar mērķi veicināt brīvprātīgo darbu Alūksnes novadā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pati Daniela uzsver: “Aktivizēju novada jauniešus un dibināšu biedrību, lai uzlabotu dzīves kvalitāti novadā. Īstenosim mazākus un lielākus projektus līdzcilvēkiem, īpaši šajā grūtajā pandēmijas laikā.”

Kāpēc biedrība?

Viņa atzīst, ka pati vienmēr bijusi sabiedriski aktīva – startējusi dažādos projektos, vadījusi vairākas jauniešu institūcijas un nodaļas. “Ir bijuši patiešām daudzi forši projekti, un es saprotu, ka vēlos turpināt sabiedrisko aktivitāti, turklāt gribas darīt pašai. Tāpēc radās doma par biedrību, un šobrīd notiek tās reģistrēšana. Iesaistoties citās biedrībās, institūcijās, tu vienmēr esi “zem kāda”. Mērķis ne vienmēr var būt tavs, tieši tādēļ arī veidoju neatkarīgu biedrību. Esmu jau apziņojusi aktīvos jauniešus, kurus atminos kā stiprus un izdarīgus. Tie, kuri ir palikuši Alūksnē, arī grib darboties,” stāsta jaunā sieviete.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iedzīvotāju interesēs

Biedrības mērķis būs jauniešu brīvprātīgais darbs Alūksnes novada iedzīvotāju dzīves kvalitātes uzlabošanai. “Tas izpaudīsies mazākos un lielākos projektos. Tie visi būs nesavtīgi tendēti uz iedzīvotāju interesēm, vajadzībām un problēmsituāciju novēršanu novadā,” atklāj viņa.
D. Dobrovoļska norāda, ka biedrību reģistrēs februāra sākumā arī tāpēc, lai varētu aktivitātes veikt tad, kad jaunieši to var izdarīt, nevis katru darba dienu. “Šis laiks visiem vairāk vai mazāk ir grūts. Ir jāsadodas cieši rokās, lai varētu kaut nedaudz uzlabot situāciju līdzcilvēkiem,” bilst Daniela.

Arī pagastu cilvēkiem

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Ļoti svarīgi ir nekoncentrēties uz pilsētu, bet visu novadu. Pilsētā viss ir, bet tālākos novada nostūros iespēju ir krietni mazāk, tāpēc jauniešiem svarīgi apzināt visus cilvēkus. “Kad biedrība būs reģistrēta, aktīvi darbosimies sociālajos tīklos. Avīze ir lielisks veids, kā pie informācijas var tikt pagastu vadītāji vai pagasta aktīvisti, kuri ir citā vecuma kategorijā, bet zina savus vietējos aktīvos jauniešus, kurus var informēt, motivēt iesaistīties mūsu biedrībā. Tajā iesaistīties un to atbalstīt varēs jebkurš līdz brīdim, kamēr tā ir nesavtīga vēlme īstenot noteikto mērķi,” saka D. Dobrovoļska.

Šuj sejas aizsargmaskas

Kvalitātes uzlabošana var izpausties dažādās vienkāršās lietās. Jaunieši jau ķērušies klāt pie pirmajiem darbiem – sejas aizsargmasku šūšanas. “Maskas jau aktīvi šujam, pirmās izdalīt plānojam februārī. Tās būs divu veidu – kokvilnas un kokvilnas ar trīskārtu filtru. Ikviens cilvēks var pieteikties masku saņemšanai gan pagastos, gan pilsētā, sazinoties pa e – pastu: jauniesialuksnesnovadam@gmail.com vai tālruni 26236123.
Būtiskākais – pieteikties var jebkurš, kuram tā nepieciešama, neatkarīgi no tā, vai viņš ir darba attiecībās vai dīkstāvē, jebkura ģimene ar vai bez bērniem. Maskas ir atbalsts, kamēr ir ierobežojumi un pandēmija, lai veiksmīgāk pārdzīvotu šo laiku,” uzsver Daniela.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.