Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Deputāti domā par jaunu atbalstu – pabalstu politiski represētām personām

Foto: Pexels.com/ attēlam ilustratīva nozīme

Alūksnes novada domes 25. marta sēdē deputāti apstiprināja saistošos noteikumus “Par materiālo atbalstu iedzīvotājiem Alūksnes novadā”, skaidro Alūksnes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Aploka

Viņa norāda, ka saistošie noteikumi sagatavoti kā Alūksnes novada pašvaldības brīvprātīga iniciatīva un paredz jaunu pašvaldības materiālā atbalsta veidu iedzīvotajiem – pabalstu politiski represētām personām.
Šogad aprit 80 gadi kopš 1941. gada 14. jūnija deportācijām, tādēļ pašvaldība plāno šogad sniegt vienreizēju pabalstu 100 eiro apmērā tām 1941. gada 14. jūnijā komunistiskā režīma politiski represētajām personām, kuras savu pamata dzīvesvietu ne vēlāk kā no šī gada 1. janvāra ir deklarējušas Alūksnes novadā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Saistošie noteikumi pēc to apstiprināšanas domes sēdē ir nosūtīti uz Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju atzinuma saņemšanai. Deputāts Verners Kalējs bija iesniedzis priekšlikumu piešķirt ikgadēju svētku pabalstu 100 eiro apmērā politiski represētām personām un nacionālās pretošanās kustības dalībniekiem, atzīmējot Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienu. Šajos saistošo noteikumu grozījumos tas netika iekļauts, domes priekšsēdētājs Arturs Dukulis šo priekšlikumu nosūtījis izskatīšanai Sociālajā, izglītības un kultūras komitejā, lai diskutētu par pabalsta piešķiršanas kārtību gan šajā priekšlikumā minētajām, gan, iespējams, vēl citu grupu personām, vēsta E. Aploka.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.