Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Darbu sāk labdarības tirdziņš

Jau sesto gadu Ziemassvētku gaidīšanas laikā Alūksnes novad Sabiedrības centrā, Dārza ielā 8 a, Alūksnē, darbojas labdarības tirdziņš, kur var iegādāties vietējo rokdarbnieku darinājumus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tirdziņā ir Alūksnes Invalīdu biedrības un Alūksnes pilsētas pensionāru biedrības “Sudrabs” darinājumi, kā arī Alūksnes un Apes novadam fondam dāvātie rokdarbi, ko var iegādāties, ziedojot naudu fonda labdarības akcijām.

Tradicionāli tirdziņā var nopirkt vilnas zeķes un cimdus, adītas cepures, mājas čības, kartītes, sveces, lakatus un citus rokdarbus. Alūksnes Invalīdu biedrība šoreiz sarūpējusi arī adventes laika dekorus no dabas materiāliem, tamborētus eņģeļus. Savukārt “Sudraba” rokdarbnieces pirmo reizi tirdziņā piedāvā suņu vilnas zeķes, ar adāmmašīnu adītas apaļās šalles ar latvju rakstu zīmēm. “Ir gan biezākas vilnas zeķes, gan plānākas, lai vieglāk ievilkt zābaciņos. Pirmo reizi piedāvājam arī īsākas vilnas zeķes, kas būs piemērotas sievietēm valkāšanai īsos zābakos,” stāsta “Sudrabs” rokdarbu pulciņa vadītāja Skaidrīte Svara. “Sudrabs” vadītāja Gita Tortuze teic, ka tirdziņi vienmēr ir interesanti kā pircējiem, tā pārdevējiem. “Piedāvājums ir ļoti plašs, katrs atradīs ko sev tīkamu. Viss tapis ar lielu mīlestību,” saka G. Tortuze.

Invalīdu biedrības pārstāve Smaida Ozola teic, ka biedrības biedri ir ar dažādām veselības problēmām, rokas nav tik veiklas, taču katrs centies un tapuši ne mazāk skaisti rokdarbi. “Ja mūsu darbi patīk, tas ir liels gandarījums. Jūtamies novērtēti un vajadzīgi. Tad arī gribas darboties turpmāk un iepriecināt cilvēkus,” teic S. Ozola. Labas tradīcijas ir jāturpina – saka Invalīdu biedrības vadītājs Edvīns Fricis Svars. “Esam meklējuši dažādas darbu formas un esam tās arī atraduši. Pamatā darbi tapuši mājsēdes laikā. Tas ir nācis par labu, un preču klāsts ir diezgan apjomīgs,” norāda E. F. Svars.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Ziemassvētkos gribas iepriecināt savus tuviniekus, un kādēļ gan to nedarīt, vienlaikus arī ziedojot. Zinu cilvēkus, kuri iepērkas tikai tirdziņos, jo nevēlas svētkos dāvināt lielveikalos pirktas lietas, bet gan izvēlas mūsu pašu cilvēku rokām darinātus darbus. Aicinām pret ziedojumu saņemt skaistas lietas,” saka Alūksnes un Apes novada fonda valdes priekšsēdētāja Dzintra Zvejniece.

Tirdziņš darba dienās strādā no pulksten 10.00 līdz 17.00, bet sestdienās no 9.00 līdz 13.00.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.