Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

“Covid” laikā Alūksnes slimnīcā visas nodaļas ir pārpildītas

Alūksnes slimnīcas medicīnas darbiniekus ar “Covid-19” vakcīnu sāks vakcinēt janvāra otrajā pusē, redakcija uzzināja Alūksnes slimnīcā. Arī Alūksnes slimnīcā pašlaik ir ļoti liels darba apjoms, darbinieki ir pārguruši, slimnīcas nodaļas ir pārpildītas ar pacientiem, īpaši terapijas nodaļa, jo pacienti tagad, “Covid” laikā, uz Alūksni tiek vesti no visas Latvijas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Slēgsim līgumu ar Nacionālo veselības dienestu un sāksim vakcināciju. Pašlaik, decembra beigās, veicam aptauju starp Alūksnes slimnīcas medicīnas darbiniekiem par jauno vakcināciju un veidojam sarakstu – tik vakcīnas arī pieprasīsim. Pēc saņemšanas vakcīnas jāizlieto piecu dienu laikā. Ja pieprasījums no darbiniekiem pēc vakcīnas būs ļoti liels, tad veidosim rindu un kādi to saņems pirmie, kādi – pēc tam. Alūksnes slimnīcā vakcīnu nodrošinās visiem ārstniecības darbiniekiem,” stāsta SIA “Alūksnes slimnīca” valdes priekšsēdētāja Maruta Kauliņa.

Nodaļas pārpildītas

Viņa atzīst, ka uz Alūksnes slimnīcu tagad ved daudzus pacientus no Valmieras puses, pat no Siguldas, Līgatnes. “Šos pacientus pie mums nogādā Neatliekamās medicīniskās palīdzības brigādes. Turpmāk, tikai iepriekš sazinoties par aktuālo situāciju un brīvajām gultasvietām ar Alūksnes slimnīcu, dienesta brigādes pie mums varēs nogādāt pacientus. Tas attieksies uz katru pacientu, ko pie mums gribēs nogādāt. Tas ir tādēļ, ka gada nogalē atkal būs daudzas svētku dienas un mūsu nodaļas jau tā ir pārpildītas,” situācijas nopietnību raksturo M. Kauliņa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jāuzsver, ka arī Alūksnes slimnīcā pašreizējā valstī esošajā ārkārtējā situācijā nenotiek plānveida operācijas, netiek sniegti arī ambulatorie pakalpojumi – to aizliegts darīt ar Veselības ministrijas rīkojumu. Pašlaik notiek vienīgi radioloģiskie izmeklējumi, un tikai pēc operācijām traumatologi un ķirurgi veic pacientu apskati.

Pārsteidz cilvēku attieksme

“Ja cilvēki nesaprot, ka valstī ir ārkārtēja situācija un ļoti daudz saslimušo, tad ir jāievieš komandantstunda. Izbrīna, ka Alūksnē pie degvielas uzpildes stacijas “Virši A” vēlās vakara stundās notiek cilvēku pulcēšanās – vai policija to neredz vai arī darbinieki par to neziņo? Tāpat bija pie veikaliem Alūksnē, kad tiem pagarināja darbalaiku. Valstī ir tik daudz saslimušo un mirušo, paliek arvien vairāk gados jaunu cilvēku, kuri mirst no “Covid-19”. Ir jābūt atbildīgiem! Bet pārsteidz cilvēku lielais nihilisms un uzskats, ka ar viņiem jau nekas nenotiks… Tas ir pilnībā nepieņemami! Prātam neaptverama ir arī atsevišķu pacientu attieksme, ko piedzīvojam arī Alūksnes slimnīcā – uztvere, atteikšanās no analīžu veikšanas, noraidoša attieksme. Ja gadījums nav akūts, mēs Alūksnes slimnīcā pacientu neuzņemam, bet nosūtām ārstēties ambulatori,” stāsta M. Kauliņa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņa norāda – ja cilvēki nebūs atbildīgi, var pienākt mirklis, kad visas slimnīcas valstī būs pārpildītas un, piemēram, arī infarkta gadījumā cilvēkam nespēs palīdzēt. “Jau tagad ministrija virzās uz radikāliem soļiem – pašlaik jau netiek veikti invazīvās radioloģijas izmeklējumi. Tas nozīmē, ka dienas stacionārā netiek veiktas plānveida koronogrāfijas, tikai akūtās, kad jau ir infarkts vai simptomātika pirms infarkta,” saka kardioloģe Maruta Kauliņa.

Saslimušo skaits Alūksnē aug

29. decembrī Latvijā atklāts rekordliels “Covid-19”saslimušo skaits – 1367 saslimušie un 23 cilvēki miruši, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotā informācija. Iepriekš lielākais jauno gadījumu skaits bija reģistrēts 24. decembrī – 1270 gadījumi.

Alūksnes novadā uz 30. decembra vakaru bija 39 saslimušais, Apes novadā – joprojām no 1 līdz 5. Toties kaimiņnovadā Gulbenē – 94, Balvu novadā – 39, Viļakas novadā – 40, Smiltenes novadā – 20 saslimušie.

Foto: no aluksniesiem.lv arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Komentāri (2)

  1. Tad tāpēc slimnīcai puse logu vakaros ir tumši??? Runāju tieši par infekcijas nodaļu! Kaut kā apbedīšanas birojiem klientu skaits nav palielinājies…

  2. Jāni, tev nav taisnība. Tu stipri kļūdies. Mēs redzam, ka visās Latvijas slimnīcās ir tumši logi jau agri vakaros. Tātad tā vajag. Tātad tieši tā tiek tas Covids ārstēts. Tiek izslēgta gaisma, un vīrusi vairs neiznēsājās pa slimnīcu. Arī mēs braucām garām, tumši logi, bet tātad tā vajag. Mēs ticam mediķiem, viņi zin labāk.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.