Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Covid-19 pasākumos iesaistītajiem policistiem un robežsargiem piešķirs piemaksas

Attēlam ilustratīva nozīme/ foto: Valsts policija

Valdība 26. janvārī nolēma, ka Covid-19 pasākumos iesaistītajiem policistiem un robežsargiem piešķirs piemaksas 50% apmērā no amatpersonai noteiktās stundas algas likmes, “Alūksniešiem.lv” noskaidroja aģentūrā Leta.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Finanšu ministra vadītās Covid-19 radīto ekonomisko seku operatīvās novēršanas vadības grupas uzņēmējdarbības un nodarbināto atbalstam 21.janvāra sēdē pieņemts lēmums piemaksu noteikt 50% apmērā no amatpersonai noteiktās stundas algas likmes.

Valdība atbalstīja attiecīgus Iekšlietu ministrijas grozījumus Ministru kabineta rīkojumā par ārkārtējās situācijas izsludināšanu.

Grozījumi paredz atļaut amatpersonām par darbu paaugstināta riska un slodzes apstākļos saistībā ar Covid-19 infekcijas uzliesmojumu un tās seku novēršanu noteikt piemaksu 50% apmērā no amatpersonai noteiktās stundas algas likmes, ievērojot noteiktus kritērijus un amatpersonas iesaistes vai saskares stundu skaitu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Piemaksu piešķiršanas kritēriji paredz, ka amatpersona ir tiešā un uzskaitāmi pierādāmā saskarē ar Covid-19 inficētām vai iespējami inficētām personām vai ir iesaistīta testēšanas procesā.

Tāpat kritēriji paredz, ka amatpersona ir tiešā un uzskaitāmi pierādāmā saskarē ar Covid-19 riska grupas pacientiem, kuriem nav apstiprināta slimība, bet ir jāievēro karantīna vai pašizolācija.

Vēl viens kritērijs paredz, ka amatpersona piedalās pasākumos, kas saistīti ar sabiedriskās kārtības nodrošināšanu un noteikto ierobežojumu kontroli.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izdevumus, kas saistīti ar piemaksas noteikšanu, segs no valsts budžeta līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem.

Papildus nepieciešamais finansējums piemaksu izmaksai 2021.gadā nav precīzi aprēķināms, jo nav zināms cik ilgi turpināsies ārkārtējā situācija un cik ilgi amatpersonām būs jāveic Covid-19 izplatības ierobežošanu regulējošos normatīvajos aktos noteiktie uzdevumi, skaidroja Iekšlietu ministrija.

Indikatīvi nepieciešamais finansējums piemaksai 2021.gadā vienam mēnesim varētu būt aptuveni pusmiljons eiro.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.