Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

“Covid-19” neatkāpjas

Sociālās aprūpes iestādē “Alūksne” situācija kopš nedēļas sākuma saistībā ar “Covid-19” izplatību nav būtiski mainījusies – joprojām saslimuši 38 klienti un četri darbinieki. “Ir aizdomas, ka vīruss varētu būt vēl diviem klientiem, kuriem ir paaugstinājusies temperatūra. Taču inkubācijas periodā analīzes nodot ir pāragri, tādēļ to darīs 25. janvārī. Visi otrdien klientiem veiktie testi bija negatīvi, arī darbinieku vidū jaunu saslimšanas gadījumu nav. Savukārt iestādē “Pīlādži” Mālupē saslimšana konstatēta diviem darbiniekiem, kuri iepriekš jau bija noteikti kā kontaktpersonas. Darbā viņi nav bijuši, tādēļ iestādi nekā tas neietekmē,” stāsta Alūksnes novada Sociālo lietu pārvaldes vadītājs Arturs Upīts.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Diemžēl sociālās aprūpes iestādē “Trapene” konstatēti jauni saslimšanas gadījumi vēl 20 klientiem. Darbinieku vidū jaunu gadījumu nav. Atkātotu testēšanu veiks šodien. Kopumā iestādē saslimuši 47 klienti un puse darbinieku – 15, no kuriem daži izveseļojušies un izteikuši vēlmi atgriezties darbā. “Veiksmīgi atrisinājusies darbinieku trūkuma problēma, esam piesaistījuši divus no Alūksnes un pa vienam no Apes un Trapenes. Piespiest strādāt šī brīža apstākļos nevienu nevaram, tāpēc paldies visiem, kuri brīvprātīgi izrādīja iniciatīvu. Paldies ģimenes ārstei Zitai Prazņicānei, kura kopš otrdienas katru dienu no brauc no Apes uz Trapeni, lai palīdzētu iestādes klientiem. Viņa uzrauga ne tikai savus pacientus, bet pilnīgi visus. Kritiskākais brīdis ir pārvarēts,” saka Apes novada domes priekšsēdētājs Jānis Liberts, kurš ceturtdien izdeva rīkojumu pārtraukt mācības klātienē Gaujienas pamatskolā, kur noteiktas “Covid-19” kontaktpersonas.

Slimību profilakses un kontroles centra dati par situāciju uz 20. janvāri liecina, ka pēdējo divu nedēļu laikā ar “Covid-19” Alūksnes novadā saslimuši 169 cilvēki, Apes novadā – 85.

Foto: Pexels.com/attēlam ilustratīva nozīme

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.