Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

“Covid -19” inficētā: Lana Sniedzāne

Dzīvojot mazpilsētā un saņemot ziņu par koronavīrusa izplatību arī Alūksnes novadā, ir skaidrs, ka  cilvēki ceļ paniku. Ir grūti izvairīties no informācijas noplūdes, baumām un dažādas attieksmes.
Maija sākumā arī redakcijā saņēmām informāciju par vīrusa saslimšanas gadījumu Alūksnes novadā, Liepnas pagastā. Cenšoties noskaidrot, vai tā nav viltus ziņa, vērsāmies gan Alūksnes novada pašvaldībā, gan Slimību profilakses un kontroles centrā. Tiesa gan, visur vien apstiprināja faktu, ka saslimušais ir, bet sīkāka informācija personas datu aizsardzības dēļ netika sniegta.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vēloties saprast, kā jūtas saslimušais cilvēks, un pastāstīt par to arī pārējiem, tomēr uzzināju, ka Liepnas pagastā patiešām ar vīrusu inficējusies 19 gadus veca meitene. Meklēju dažādus kontaktus, lai sazinātos ar viņu, un pūles attaisnojās – pēkšņi kādā dienā saņēmu zvanu no nepazīstama numura. Tas izklausījās tā: “Sveiki. Šeit slavenā Lana no Liepnas.”
Pārsteigta, bet arī saviļņota aprunājos ar Lanu Sniedzāni no Liepnas pagasta, kura patiešām apstiprināja faktu par saslimšanu ar “Covid-19”, tāpat arī to, ka novadā tobrīd norisinājās “raganu medības”. Pēc atveseļošanās un karantīnas laika norunājām tikšanos atklātai sarunai par to, cik smags ir bijis šis laiks. Paldies Lanai par šo uzticēšanos!

Tiekoties ar Lanu, pārsteidz viņas ekstravagantais matu sakārtojums, smaids un priekpilnās, lielās acis. Vienubrīd pat  nodomāju, vai tiešām šis cilvēks varēja būt slims. Sarunu uzsāk Lana pati: “Tātad, pirmais, ko man cilvēki prasa, kā es saslimu?” Tieši tāds bija arī mans pirmais jautājums no garā saraksta. Viņa smaida un saka: “Man ir mazasinība. Klīst baumas, ka mans draugs no Valkas varētu būt vainojams pie manas saslimšanas. Taču jāsaka uzreiz – viņam “Covid” tests bija negatīvs, tāpat kā visiem maniem ģimenes locekļiem. Uzskatu, ka es varēju saslimt jebkur – aptiekā, veikalā, pilsētā. Cilvēki domā, ka ar vīrusu var inficēties, elpojot vienu gaisu, vai ja atrodies ar cilvēku vienā telpā. Tā nav. Pastāv iespējamība, ja ēd no vieniem traukiem, šķauda. Varbūt arī tā, ka pieskaries durvju rokturim un acīm. Uzskatu, ka tas varēja būt jebkur Alūksnē, jo nekur tālāk par Alūksni nebiju braukusi, dzīvoju mājās.”
Pirmās baumas vēstīja, ka meitene vīrusu ieguvusi Valmierā, jo mācās Valmieras Viestura vidusskolā, taču to viņa noliedz, jo bija mājās – Liepnā. Vīruss attīstījās deviņu dienu laikā. Un tas, kur tieši  inficējusies, nav zināms. Jauniete arī nezina nevienu inficēto.

Vairāk lasi laikraksta “Alūksnes un Malienas Ziņas” 3.jūlija numurā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.