Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Cīņa par stāvvietām turpinās

Foto: Aivita Lizdika

Uldis Jaunzems: “Trīs mājas maksā nomas maksu par šo zemi, algo sētnieku, kurš sakopj teritoriju. Viņi par saviem līdzekļiem labiekārto šo teritoriju, tādēļ grib šajā stāvlaukumā novietot savas automašīnas.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Apes ielā daudzdzīvokļu māju rajonā turpinās cīņa par automašīnu stāvvietām. SIA “Alūksnes nami” vērsušies ar aicinājumu pie daudzdzīvokļu mājas Apes ielā 12 iedzīvotājiem ar aicinājumu nenovietot automašīnas Apes iela 8. nama stāvlaukumā.

Apes ielas 12. mājas iedzīvotāji par šādu aicinājumu ir pārsteigti un vaicā – kur tad turpmāk novietot automašīnas, jo pie savas mājas vietas nepietiek. “Vai tā vispār drīkst darīt? Ja mēs tur vairs nevaram likt mašīnas, sanāk, ka vispār nav vietas automašīnām. Ja mēs tur likšot, būšot sods. Šobrīd gan neviens nav sodīts. Cik zinu, nevienam no 8. mājas arī nav izsniegtas atļaujas, tātad kontrolēt to nevar. Sanāk, ka uz mūsu lielo 12. māju ir atstāts mazs ielas posmiņš stāvvietai. Ar to ir par maz,” stāsta Apes ielas 12. mājas iedzīvotāja.

Nomā zemi

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Situāciju skaidro SIA “Alūksnes nami” nekustamā īpašuma pārvaldnieks Uldis Jaunzems. “Pie mums vērsās Apes ielas 8. nama iedzīvotāji, kuri norādīja uz netaisnību – viņiem savā stāvlaukumā nav vietas, kur novietot automašīnas, jo tur tās atstāj Apes ielas 12. nama iedzīvotāji. “Alūksnes nami” apsaimnieko Apes ielas 8 daudzdzīvokļu māju un viņu vārdā esam noslēguši līgumu ar fizisku personu par zemes nomu. Trīs mājas – Apes ielā 8, 4-1 un 6 , maksā nomas maksu par šo zemi, algo sētnieku, kurš sakopj teritoriju, viņi par saviem līdzekļiem labiekārto šo teritoriju, tādēļ grib šajā stāvlaukumā novietot savas automašīnas. Iedzīvotāji saskaitījuši, ka vakaros tur novietotas apmēram astoņas automašīnas no blakus mājas. Tas nozīmē, ka viņiem pašiem vietas nepietiek. Tas nav taisnīgi pret tiem, kuri maksā par šo teritoriju,” stāsta U. Jaunzems.

Pašiem pietiktu

Viņš arī šobrīd aicina Apes ielas 12. nama iedzīvotājus būt saprotošiem un nenovietot automašīnas svešā stāvlaukumā. “Šobrīd tikai aicinām, bet ja tas nelīdzēs, situāciju risināsim, izsniedzot atļaujas, un tiem, kuriem to nebūs, var nākties saņemt sodu par automašīnas novietošanu tur. Kā palīdzēt Apes ielas 12. mājas iedzīvotājiem, nezinu, bet viens no risinājumiem – vienoties ar mājai pieguļošās zemes īpašniekiem par papildu zemes nomu stāvvietu izveidošanai. Pagalma labiekārtošanai un stāvvietu izveidošanai var piesaistīt Alūksnes novada pašvaldības līdzfinansējumu. Ieteiktu Apes ielas 12. mājas dzīvokļu īpašniekiem vērsties pie sava pārvaldnieka un kopīgi risināt šo problēmu, mēs apsaimniekojam Apes ielas 8. namu un aizstāvam viņu intereses,” saka U. Jaunzems. Apes ielas 12. ēku neapsaimnieko “Alūksnes nami”. Situāciju viņš tēlaini salīdzina ar dārzu – ja tev savā dārzā nav vietas dārzeņu audzēšanai, tad nevari iet svešā un stādīt tos tur.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ir citas prioritātes

Vaicāts, vai paši mājas iedzīvotāji var rosināt jaunu stāvlaukumu veidošanu vai paplašināt tos, U. Jaunzems norāda – par visu jālemj iedzīvotājiem. “Jā, stāvvietu vairāk nepaliek, bet automašīnu gan. Par Apes ielas 8. namu – ja viņu stāvlaukumā nenovietos automašīnas no blakus mājas, viņiem stāvvietu pietiks. Otrkārt, par jaunu stāvvietu izveidošanu, kas prasa finanšu ieguldījumus, var lemt kopīgi visi mājas iedzīvotāji. Bieži vien stāvvietas nav pirmā prioritāte. Parasti ir daudz citu vajadzību, ko izdarīt ir svarīgāk,” norāda U. Jaunzems. Savukārt pie māju piebraucamajiem ceļiem automašīnas nedrīkst novietot, lai nepieciešamības gadījumā operatīvie dienesti varētu netraucēti iekļūt mājā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.