Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Cer veiksmīgi pārdot

Alūksnes novada dome atsavināmo īpašumu sarakstā ietvērusi ēku Lielā Ezera ielā 11, kur savulaik atradās Sociālo lietu pārvalde.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Alūksnes novada domes priekšsēdētājs Dzintars Adlers pastāstīja, ka ir izrādīta interese no uzņēmējiem šo ēku iegādāties, lai varētu tur veikt uzņemējdarbību, kas saistīta ar medicīnisko pakalpojumu sniegšanu novadā.

Par iespējamo šī īpašuma atsavināšanu Dz. Adlers informēja deputātus Finanšu komitejas sēdē, atklājot, ka tas ir novērtēts par 46 000 eiro, un aicināja deputātus apsvērt, vai būtu nepieciešamība tam noteikt augstāku izsoles sākumcenu. “Nevēlos gan turpināt tradīciju, kad nosakām augstāku īpašuma izsoles sākumcenu. Pircēji paši nosaka ēkas reālo ēkas vērtību, cīnoties par augstāko cenu izsolē,” teica Dz. Adlers.

Deputāts Modris Lazdekalns atzina, ka 46 000 eiro par šo ēku ir ļoti “piezemēts cipars”. “Rudenī, kad ēku iekļāvām atsavināmo īpašumu sarakstā, figurēja krietni augstāka tās cena, jo objekts ir labiekārtots. Šis jautājums vēl jāapsver, izsole var arī apstāties pie šī cipara, ja tajā piedalās tikai, piemēram, divi dalībnieki.,” teica M. Lazdekalns. Viņam piekrita domes priekšsēdētāja vietnieks tautsaimniecības jautājumos Druvis Tomsons, norādot, ka, viņaprāt, cenai jābūt otra tik lielai, bet mainīt līdz šim izstrādāto īpašumu pārdošanas kritērijus, nebūtu vēlams. “Jācer, ka izsole būs veiksmīga un pašvaldība iegūs augstāku cenu nekā ir pašreizējā sākumcena,” teica D. Tomsons.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Arī Dz. Adlers piekrita deputātu teiktajam un piebilda, ka nepieciešams objektu vairāk popularizēt, lai iegūtu pēc iespējas vairāk izsoles dalībnieku, un kā piemēru minēja Romeškalna skolas ēku Veclaicenē, par kuru izsolē iegūta sešas reizes lielāka samaksa nekā bija izsoles sākumcena.

“Viena lieta ir runāt, otra – darīt. Piekrītu, ka līdz šim izstrādāto īpašumu pārdošanas mehāniku nevajadzētu mainīt. Jāatceras, ka objekts arī pašlaik pašvaldībai izmaksā uzturēšanas naudu, tādēļ reizēm ir svarīga ne tikai cena, bet arī termiņš, kādā to varam pārdot,” piebilda deputāts Arturs Dukulis.

“Ēku iekļaut pārdodamu īpašumu sarakstā nav viegli, jo tā atrodas pilsētas centrā, stratēģiski izdevīgā vietā. Tā patiešām ir veiksmīgi potenciāli izmantojama sociālo vai medicīnas pakalpojumu sniegšanai. Pašvaldība ar esošajiem resursiem pašlaik nesaskata iespēju šo ēku izmantot un pilnvērtīgi uzturēt, tādēļ tā ir jāatsavina,” teica domes priekšsēdētāja vietniece attīstības un investīciju piesaistes jautājumos Līga Langrate.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Komentāri (1)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.