Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Būs valsts aizsardzības mācības nometne

Foto: www.sargs.lv

No 1. līdz 11. jūnijam poligonā “Lāčusils”, Alūksnes novadā notiks Jaunsardzes centra organizētās valsts aizsardzības mācības nometne 10. klašu skolēniem un 1. vai 2. kursa audzēkņiem no profesionālajām izglītības iestādēm.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Otra šāda nometne būs Skrundas pusē, un kopumā plānots, ka šajās nometnēs piedalīsies ap 200 skolēnu.

Nostiprinās praktiskās iemaņas

“Nometnes dalībniekiem būs iespēja pilnveidot un nostiprināt praktiskas iemaņas, kuras apgūtas mācību gada laikā valsts aizsardzības mācībā. Skolēni padziļināti apgūs lauka kaujas un šaušanas iemaņas, piedalīsies ierindas mācības nodarbībās, kā arī nostiprinās pirmās palīdzības sniegšanas prasmes un saņems pirmās palīdzības apliecības, kuras būs derīgas, lai kārtotu autovadītāja apliecības,” informē Jaunsardzes centra Plānošanas un izglītības departamenta Valsts aizsardzības mācības nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste Katrīna Tiltiņa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt vakaros, pēc nodarbībām, norisināsies saliedēšanās aktivitātes un dažādas izglītojošas aktivitātes, kuru mērķis ir padziļināt zināšanas par Latvijas vēsturi, kā arī attīstīt jauniešos līdera īpašības, pildot dažādus uzdevumus grupās. Tostarp 6. jūnijā dalībnieki dosies ekskursijā, izzinot nozīmīgas vietas nometņu norišu vietu apkaimē.

Iepazīsies ar policiju, glābējiem un Robežsardzi

9. jūnijā plānots uzstādīt Iekšlietu ministrijas displejus, kuros sevi prezentēs Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, Valsts policijas pārstāvji un Robežsardze, tādējādi skolēniem būs iespēja uzdot sev interesējošus jautājumus minēto iekšlietu struktūrvienību darbiniekiem, kā arī uzzināt par interesantām karjeras iespējām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jau ziņots, valsts aizsardzības mācība tiek īstenota gan kā mācību priekšmets vispārizglītojošās un profesionālās vidējās izglītības iestādēs mācību gada ietvaros, gan kā interešu izglītība jeb brīvprātīga dalība vasaras nometnēs.

Īsteno 97 skolās

“Galvenais šī mācību priekšmeta izvirzītais mērķis ir veicināt pilsonisko apziņu un patriotismu, kā arī sniegt iespēju apgūt militārās pamatiemaņas un prasmes, veidojot pilsoniski atbildīgus un Latvijai lojālus pilsoņus, kas ir vitāli svarīgi visaptverošas valsts aizsardzības kontekstā,” uzsver Jaunsardzes centra pārstāve.

Jāpiebilst, ka šobrīd valsts aizsardzības mācība tiek īstenota 97 skolās Latvijā, un to apgūst 5359 skolēni. Sākot ar 2024. gadu, valsts aizsardzības mācību plānots ieviest visās valsts vidējās izglītības iestādēs kā obligātu mācību priekšmetu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Komentāri (1)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.