Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Bibliotēkā – adventes vainagu izstāde

Decembrī Alūksnes novada bibliotēkā skatāma alūksnietes Ineses Priednieces darināto adventes vainagu izstāde, kas gada tumšākajā laikā, gaidot Ziemassvētkus ikvienu bibliotēkas apmeklētāju aicinās spert soli tuvāk gaismai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Tas ir mans hobijs, relaksācija, iespēja “ieslēgt” gaidīšanas svētku sākumu, radīt prieku sev un citiem. Neizniekot laiku pie televizora, bet atpūtināt galvu, domāt gaišas domas, darīt gaišus darbus, radīt krāsu prieku, darbināt pirkstus, nedomāt par darbu un citām problēmām,” saka krāšņo adventes vainagu autore un piebilst, “manā uztverē svētkiem jābūt krāšņiem, jāmirdz. Tagad ir gada tumšākais laiks, labi, ka šogad to gaišāku dara uzsnigušais sniegs. Bet ir gadi, kad adventes nedēļas bijušas ar tumšiem rītiem un vakariem bez sniega. Kāpēc lai gaidīšanas svētkus nepadarītu mirdzošus arī ikdienā?”

Pirmos adventes vainagus viņa darinājusi sev, bet pēc tam jau bērniem, kaimiņiem. Ineses darinātie adventes vainagi Ziemassvētku gaidīšanas laikā rotājuši mājas kāpņu telpas. Un tad jau sekojuši lūgumi no paziņām, kuri vēlējušies savās mājās tieši viņas darinātus adventes vainagus.

Sekojot teicienam “Taisi ratus ziemā, ragavas – vasarā” Inese materiālus adventes vainagiem vāc un krāj jau vasarā, šajā nodarbē iesaistot arī mazbērnus. “Braucot pa ceļu, jau redzu, kur jāapstājas un kas noder,” saka viņa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ikdienā I. Priedniece strādā valsts akciju sabiedrībā “Latvijas autoceļu uzturētājs”. “Strādāju pie datora, acis visu laiku pievērstas datora ekrānam, tādēļ adventes vainagu darināšana man ir atslodze,” teic I. Priedniece.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.