Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Bērnudārzā “Vāverīte” būs lietvedis un metodiķis

Foto: Apes novada mājaslapa

Apes novada domes Finanšu un tautsaimniecības sēdē jūnijā izskatīja iespēju Apes pirmsskolas izglītības iestādē “Vāverīte” izveidot divas jaunas amata vienības – lietvedi ar 0,3 likmi un izglītības metodiķi ar 0,5 likmi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iestādes vadītāja Iluta Apine sēdē skaidroja, ka ir daudzkārt palielinājies darba apjoms, tādēļ nepieciešami papildspēki, lai iestāde varētu kvalitatīvi strādāt. I. Apine iestādi vada kopš 2009. gada un visus šos gadus gan lietveža, gan metodiķa darbu veica pati. Taču, palielinoties darbinieku un arī audzēkņu skaitam, mainoties prasībām un dokumentu aprites sistēmai, iestādē vajag lietvedi. Domes priekšsēdētājs Jānis Liberts piekrita, ka “Vāverīte” ir gana liela iestāde un dokumentu aprite ir apjomīga, tādēļ lietvedi vajag.

Izglītības darba speciāliste Gunta Ļuļe atzina – ja darbā pieņemtu izglītības metodiķi, ieguvējas būtu visas pirmsskolas izglītības iestādes novadā. “Iluta visus šos gadus amatu savienošanas kārtībā ir faktiski nenovērtēti veikusi metodiķa pienākumus ne tikai savā iestādē, bet palīdzot arī citās novada pirmsskolas izglītības iestādēs. Domāju – visas problēmas rodas tā iemesla dēļ, ka mums ir nepietiekams pirmsskolas pedagogu skaits un, kā saka pati Iluta – reizēm jāiet strādāt grupiņā, tādējādi sevi būtiski pārslogojot. Iluta kā metodiskā darba darītāja ir ļoti zinoša un ar savu darbu devusi lielu ieguldījumu novada pirmsskolas iestādēs,” teica G. Ļuļe un piebilda, ka būtiski būtu darbā pieņemt zinošu un pieredzējušu darbinieku.

“Metodiķis ir nepieciešams ne tikai man, bet arī citām novada pirmsskolas iestādēm. Varbūt jādomā tāda amata vienība, lai atvieglojums būtu visām iestādēm. Lai sniegtu konsultācijas un atbalstītu,” piebilda I. Apine. Tam piekrita arī deputāte un Trapenes sākumskolas direktore Una Reķe, sakot, ka novadā vajadzētu metodisko centru, kur padomu varētu prasīt ikviens. “Līdz šim jautājumu un neskaidrību gadījumā vērsos pēc padoma pie Ilutas,” teica U. Reķe. Viņa atbalstīja arī lietveža nepieciešamību. Arī Trapenes sākumskolā vajadzētu lietvedi, jo lietveža pienākumus veic skolas direktore, līdzīgi kā “Vāverītē”. Citās novada izglītības iestādēs ir lietveži.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.