Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Bejā piedalās – “Izaicini sevi, piedalies un radi!” aktivitātēs

Nodibinājums “Bejas skolas attīstības fonds” realizē jauniešu iniciatīvu projektu “Izaicini sevi, piedalies un radi!”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Foto: freepk.com/ attēlam ilustratīva nozīme

Tā dalībnieki ir Bejas pamatskolas izglītojamie, kā arī bijušie skolas audzēkņi un jaunieši no Jaunalūksnes pagasta, kuri ir priekšlaicīgi pārtraukuši mācības. Projekts norit Eiropas Sociālā fonda projekta “Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai”, “PuMPuRS”, ko īsteno Alūksnes novada pašvaldība, ietvaros.

Projekta vadītāja Ija Gražanska norāda, ka projekta mērķis ir veicināt jauniešu mācību motivāciju un pašiniciatīvu, ar neformālām mācīšanās aktivitātēm – personības attīstību, izzināt savas spējas, gūt jaunas zināšanas un prasmes, izzināt pieprasījuma iespējas darba tirgū, veicināt brīvprātīgā darba popularizēšanu jauniešu vidū. Viņa min, ka oktobrī veiksmīgi uzsāktas aktivitātes “Pašdisciplīnas treniņš” pirmā nodarbība. Sporta treneres Dignas Cunskas vadībā jaunieši ieguva zināšanas par veselīga dzīvesveida nozīmi indivīda attīstībā un piedalījās intervāla treniņā. Diemžēl epidemioloģiskā situācija neļauj organizēt aktivitātes klātienē, tāpēc tiek meklētas iespējas to realizēt attālināti. Februārī psiholoģe Daiga Sliņķe vadīja nodarbību, kuras laikā jaunieši vēroja video sižetus, analizēja dažādas situācijas, mācījās pieņemt lēmumus, tos pamatot.

Izmantojot dažādus testus, iepazina un izzināja sevi, savas stiprās puses. Nodarbības, aktivitātes “Sevis izzināšana un emociju pārvaldīšana” ietvaros, attālināti plānotas martā, aprīlī un maijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ja valstī epidemioloģiskā situācija uzlabosies un aktivitātes būs iespējams organizēt klātienē, jauniešiem būs iespēja iepazīties ar vietējo uzņēmējdarbību un piedalīties dažādās meistarklasēs. Dalība projektā jauniešiem sniedz iespēju paplašināt redzesloku, apzināties izglītības nozīmi šobrīd un nākotnē, bilst projekta vadītāja.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.