Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Bažas par piekļuvi ezeram

Jaunais īpašums, kur vēl nezinām, kāda būs piekļuve ezeram.

Klāt sezona, kad cilvēki aktīvi meklē piekļuvi ūdenstilpēm. Interesantu situāciju laikrakstam pavēstīja Alūksnes novada Ezermalas ielas iedzīvotāji, kuri jau labu laiku novērojuši, ka kādā īpašumā, pašā ezera krastā, notiek pamatīgi būvniecības darbi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Būvniecība pilnā sparā

Bažīgie iedzīvotāji norāda – kāda persona nesen iegādājusies zemes īpašumu Alūksnes ezera krastā un uzsākusi tur būvniecības darbus – redzami zemes uzbērumi, notiek līdzināšanas darbi. Iedzīvotājiem, vērojot notiekošo, ir bažas, ka tagad šajā teritorijā ezera krastā vairs nevarēs piekļūt nedz peldētgribētāji, nedz pietauvoties ar laivu. Iedzīvotāji novērojuši, ka īpašums tiek iekopts līdz pašam ezera krastam, Ezermalas ielas iedzīvotājiem liedzot pieeju šai Alūksnes ezera piekrastei.

Nav vienādu nosacījumu

“Rodas jautājums, kāpēc šis zemes īpašnieks var būvēt visu līdz pat ezera krastam, bet pārējie Ezermalas ielas iedzīvotāji no ezera atstājuši brīvo jeb tauvas zonu – vairāk nekā desmit metru no krasta, tādējādi neliedzot apmeklētājiem nedz iet peldēties, nedz piebraukt ar laivu,” vaicā kāds Ezermalas ielas iedzīvotājs, kurš vēlējās palikt anonīms.
Iedzīvotājs norāda, ka iepriekš šajā vietā stāvējušas laivas. Gar ezera krastu veidota taka, kas ved līdz pat Jaunalūksnes pagastam, Kolberģim. “Iedzīvotāji uztraucas gan par piekļūšanu ezeram šajā vietā, kur līdz šim varēja iet, tāpat arī par to, vai tas ir godīgi pret citiem iedzīvotājiem. Zinu, ka vienam kaimiņam sēta bija jāpārceļ par pusmetru, jo it kā bijusi par tuvu ezera krastam. Kā tad tagad šeit būs?” sašutis vaicā Ezermalas ielas iedzīvotājs.

Attēlā – ērta piekļuve piekrastei citā īpašumā.

Pieeja nav liegta

Alūksnes novada pašvaldības aģentūras “Alja” direktors Māris Lietuvietis norāda, ka tiešām šajā teritorijā iegādāts īpašums, kas šobrīd tiek sakopts. Bet viņš arī uzsver, ka starp īpašumu un ezeru ir Alūksnes novada pašvaldības zeme, tur piekļuve iedzīvotājiem nav liegta. “Privātais īpašums nesniedzas līdz ezera krastam. Šajā vietā pie ezera krasta sakopšanas darbi uzsākti jau pagājušajā gadā. Pašvaldība ir pieprasījusi tehniskos noteikumus Valsts vides dienestā šā krasta sakopšanai. Tas arī šobrīd ir izdarīts. Krasta joslas sakopšanas laikā tika izvāktas atmirušās augu atliekas jeb dūņas. Lai samazinātu sakopšanas izmaksas un lai tas viss nebūtu jāved citviet, turpat uz vietas ar izrakto materiālu ezera piekraste tika noplanēta, nolīdzināta un sakopta,” par paveikto stāsta M. Lietuvietis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ezera krasts – pašvaldības zeme

Vaicāts, kas taps šajā īpašumā, M. Lietuvietis norāda, ka te veic privāto māju apbūvi, bet tas nenozīmē, ka ezera krastu nevarēs apmeklēt. “Skaidrs, ka privātais zemes īpašnieks var liegt iet pāri
savai zemei, bet Ezermalas ielā, kur ir zīme “Iebraukt aizliegts”, virzienā uz ezeru josla ir pašvaldības īpašumā, līdz ar to pa šo celiņu Ezermalas ielas iedzīvotāji var tikt līdz ezeram un  piekrastes zemei. Tauvas josla Alūksnes ezeram ir desmit metri. Ja brauc no ezera puses un tauvas joslā piestāj laivas, arī to privātās zemes īpašnieks nevar liegt.
Saskaņošana ar privātīpašnieku gan jāveic attiecībā uz ugunskuru kurināšanu. Uzsveru, ka privātie īpašumi pie Alūksnes ezera ir tikai virzienā no vecā alus brūža (Kolberģī) uz peldvietas “Šūpalas” pusi. No Ezermalas ielas uz Alūksnes pilsētas pusi visa ezera piekrastes josla  ir pašvaldības īpašumā. Arī likums nosaka, ka iebraukt un izkāpt tauvas joslā var. Tāpat privāto māju īpašnieki nevar liegt pieeju pie ezera. Bet šajā gadījumā vispār nav jābūt satraukumam, šī josla ir pašvaldības zeme,” skaidro M. Lietuvietis.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.