Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Balvos atklāts Daudzfunkcionālais sociālo pakalpojumu centrs

Svinīgi atklāj
Daudzfunkcionālo sociālo pakalpojumu centru (foto no Balvu novada pašvaldības arhīva).

26.aprīlī Balvos svinīgi tika atklāta Balvu novada pašvaldības Sociālā dienesta struktūrvienība Daudzfunkcionālais sociālo pakalpojumu centrs. Un šodien, 27. aprīlī, šī centra durvis ver pirmie apmeklētāji, ziņo Balvu novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Iluta Mežule.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

I. Mežule informē, ka saudzfunkcionālais sociālo pakalpojumu centrs ir vieta, kur sniegs sabiedrībā balstītus sociālos pakalpojumus bērniem ar funkcionāliem traucējumiem – Sociālās rehabilitācijas pakalpojumu centra un Dienas aprūpes centra pakalpojumus. Savukārt pilngadīgām personām ar garīga rakstura traucējumiem tiks sniegti Dienas aprūpes centra, specializēto darbnīcu un grupu dzīvokļa pakalpojumi.

Centrā ir nodrošināta vides pieejamība personām ar kustību traucējumiem. Telpu aprīkojums izvēlēts tāds, lai klienti varētu justies brīvi un ērti, paredzētas darba, atpūtas un virtuves zonas. Centra “brīnumu” telpa ir multisensorā istaba, kura aprīkota ar relaksējošo muzikālo ūdens gultu, gaismas, skaņas un aroma efektiem, masāžas krēslu.

Ceļš līdz centra izveidei pašvaldībai nebija ne īss, ne viegls. “Par deinstitucionalizācijas procesu sāka runāt 2015.gadā. Un tās pirmās reakcijas bija neskaitāmi jautājumi par nezināmo un jauno pieeju, kas paredz pakalpojumus institūcijā pakāpeniski aizstāt ar sabiedrībā balstītiem sociālajiem pakalpojumiem vai ģimeniskai videi pietuvinātiem pakalpojumiem. Bažas, kas no tā sanāks, kādi būs ieguvumi sabiedrībai un kāda atbildība un pienākumi būs jāuzņemas pašvaldībai. To visu rūpīgi izsverot, Balvu novada dome pieņēma šo atbildīgo lēmumu par Balvu novada dalību deinstitucionalizācijas projekta realizēšanā. Un šis lēmums bija izšķirošs solis uz priekšu, lai ar Eiropas Savienības līdzfinansējumu radītu mūsdienīgus sabiedrībā balstītus sociālos pakalpojumus Balvu novadā,” tā, svinīgi atklājot centru, teica Balvu novada pašvaldības Sociālā dienesta vadītājas pienākumu izpildītāja Ligita Zelča.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Daudzfunkcionālais sociālo pakalpojumu centrs ir izveidots darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 9.3.1. specifiskā atbalsta mērķa “Attīstīt pakalpojumu infrastruktūru bērnu aprūpei ģimeniskā vidē un personu ar invaliditāti neatkarīgai dzīvei un integrācijai sabiedrībā” 9.3.1.1. pasākuma “Pakalpojumu infrastruktūras attīstība deinstitucionalizācijas plānu īstenošanai” ietvaros, Balvu novada pašvaldībai īstenojot projektu “Pakalpojumu infrastruktūras attīstība Deinstitucionalizācijas plāna īstenošanai Balvu novadā”, Nr.9.3.1.1/18/I/010. Šī projekta ietvaros tika izremontētas un pielāgotas telpas Balvos, Liepu ielā 2 un Vidzemes ielā 2b, kurās izveidots Daudzfunkcionālais sociālo pakalpojumu centrs. Projekta kopējās izmaksas ir EUR 645 075,02, no kurām ERAF un Valsts budžeta dotācija – EUR 545 373,89.

Daudzfunkcionālā sociālo pakalpojumu centra kolektīvs ir gatavs strādāt, lai ģimenēm, kurām ir bērns vai pieaugušais ar īpašām vajadzībām, sniegtu atbalstu un drošības sajūtu. Lai katrs centra apmeklētājs, pieaugušais un bērns, šeit piepildītu savu ikdienu ar jauniem piedzīvojumiem, jauniem draugiem, patīkamām nodarbēm, un arī ar jaunu prasmju un iemaņu apgūšanu, norāda I. Mežule.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.