Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Baltkrievijas pierobežas notikumi ietekmē arī Krievijas pierobežu

Autors: Evija Trifanova, LETA

Arvien pieaugot nelikumīgo robežšķērsotāju skaitam uz Latvijas – Baltkrievijas robežas, no 11. augusta līdz 10. novembrim Ludzas, Krāslavas, Augšdaugavas novados, kā arī Daugavpilī izsludināta ārkārtējā situācija. Ievērojami pieaudzis darba apjoms robežsargiem uz Baltkrievijas robežas, bet kāda ir situācija Krievijas pierobežā?

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Daiga Korņejeva, virsleitnante, Valsts robežsardzes Viļakas pārvaldes vecākā inspektore (pārvaldes priekšnieka palīdze):

Modelē iespējamās situācijas

“Kolēģiem robežsargiem, kuri strādā uz Baltkrievijas robežas, darba apjoms noteikti ir pieaudzis, taču mēs, Viļakas pārvaldē, tostarp jums aktuālajā Pededzes robežkontroles punktā, strādājam līdzšinējā režīmā. Šobrīd situācija uz Latvijas – Krievijas robežas ir stabila. Izvērtējot šī brīža Latvijas – Krievijas starpvalstu attiecības, var secināt, ka iespējamie riski nelegāli šķērsot valsts robežu šobrīd ir ļoti mazi.

Protams, kopš 9. augusta mēs sniedzam atbalstu kolēģiem un varam nosūtīt papildspēkus. Konkrēti darbā uz Daugavpils pārvaldi pašlaik nosūtīti 11 Viļakas pārvaldes darbinieki, un iespēju robežās šis atbalsts tiks sniegts arī turpmāk. Darbinieki pa nedēļām rotē, vieni atbrauc, citi aizbrauc. Darbs ar nelegālajiem imigrantiem ir sarežģīts arī emocionāli, taču Robežsardze dara savu darbu, sargā savu valsti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Labākais veids, kā pasargāt sevi un tuviniekus, ir savlaicīgi sagatavoties jebkādai iespējamai krīzes situācijai. Tādēļ, lai izvērtētu iespējamos riskus uz Latvijas – Krievijas robežas sakarā ar nelegālo migrantu iespējamo nelegālo robežas šķērsošanu un sagatavotu iespējamos rīcības plānus, 24. augustā Balvos notika Viļakas pārvaldes vadības tikšanās ar novada pašvaldības domes priekšsēdētāju Sergeju Maksimovu, izpilddirektora vietnieku Jāni Bubnovu un Nacionālo bruņoto spēku pārstāvjiem. Kopīgi apsekojām pašvaldības telpas Kupravā, Tilžā, Baltinavā un Vecumu pagastā iespējamai robežpārkāpēju izmitināšanai. Vizītes laikā tika sagatavoti un saskaņoti rīcības plāni, modelējot iespējamās situācijas. Ar Alūksnes novada pašvaldību pagaidām šāda tikšanās nav plānota.”

Daiga Vītola, Pededzes pagasta pārvaldes vadītāja:

Robežsardze redzama vairāk

“Pierobežas – Pededzes pagastā – robežsargus redzam arī ikdienā, taču jāatzīst, ka pēdējā laikā Robežsardzes transporta kustību redzam biežāk. Acīmredzot tas saistīts ar ārkārtas situāciju Baltkrievijas pierobežā, un arī mūspuses robežsargiem ir dots uzdevums būt vēl modrākiem, vai arī viņi paši ir ļoti apzinīgi un dubulto modrību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Taču citādi Pededzes pagastā viss ir pa vecam, redzam, ka robežsargi strādā, un jūtamies mierīgi. Ja būtu tā, ka kādi robežpārkāpēji būtu manīti, tad situācija būtu savādāka, taču, kopš Krievijas robeža ir slēgta, pagastā ir samazinājusies transporta kustība ar ārvalstu numuriem un kopumā ir daudz klusāk.

Protams, pededzieši, kā jau pierobežas iedzīvotāji, apspriež situāciju gan Baltkrievijā, gan situāciju uz Latvijas – Baltkrievijas robežas. Ir cilvēcīgi saprotama migrantu vēlme nonākt labākā vietā, viņi nejūtas laimīgi, nonākuši šādā situācijā. Īpaši žēl, ka cieš bērni, taču šai plūsmai būtu jānotiek legāli. Arī Latvijas iedzīvotāju satraukums ir cilvēcīgi saprotams. Nezināmais vienmēr biedē, iedzīvotāji nezina šo ieceļotāju nodomus, cik labvēlīgi tie ir noskaņoti, taču Latvijai ir jāuzņemas savas saistības.”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.