Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Augstskolas izlaidums notiek tiešsaistē

Šis gads arī augstskolu vēsturē ieies ne tikai ar attālināti organizēto studiju procesu, bet arī attālināti rīkotajiem izlaidumiem. Latvijas Universitātē (LU) 24. un 25. februārī arī Alūksnes filiālē notika pirmie attālinātie izlaidumi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kvalifikāciju piešķir “Zoom” platformā

“Trešdien augstskolu absolvēja LU Ķīmijas fakultātes pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības studiju programmas “Darba aizsardzība” 14 studenti no astoņiem novadiem, kuri filiālē studēja divarpus gadus,” stāsta LU Alūksnes filiāles biroja administratore Ligita Zaķe. Studentus svinīgajā dienā “Zoom” tiešsaistes platformā apsveica LU rektors Indriķis Muižnieks, dekāns Jāzeps Logins, filiāles direktore Anita Pētersone, Alūksnes novada domes priekšsēdētājs Arturs Dukulis, kā arī studiju programmas direktors Mārtiņš Pužuls nolasīja rīkojumus par kvalifikācijas piešķiršanu. Studentu vārdā tiešsaistē runāja Līna Barovska. Līdzīgi izlaidums norisinājās vakar, kad augstskolu absolvēja bakalaura studiju programmas pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes 14 topošās pirmsskolas un sākumskolas skolotājas. Šajā programmā lielākoties studēja Alūksnes, Gulbenes un Balvu novadu iedzīvotāji.

“Kaut arī gribētos prieku dalīt kopīgā pasākumā, studenti novērtēja arī šādu svinīgā brīža formu, un gandrīz visi bija klāt attālināti,” stāsta L. Zaķe.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pandēmija studiju procesu ietekmē

Jautāta, kā pandēmija ietekmējusi studiju procesu un studentu skaitu, filiāles pārstāve atzīst, ka dažus studentus tomēr tā ir ietekmējusi. “Kā stāstījuši paši studenti, studiju procesu mājās ir grūtāk noorganizēt. Tas galvenokārt ir psiholoģiski grūti, jo studentiem mājās ir ģimene, bērni, kuriem paralēli jāvelta laiks. Klātiene ar pasniedzējiem noteikti ir daudz vērtīgāka, notiek aktīvāka savstarpējā komunikācija un tamlīdzīgi. Arī visu dienu pavadīt “Zoom” platformā ir grūtāk. Taču lielākā daļa tam veiksmīgi pielāgojās, daži pat atzina to par ērtāko studiju formu un pauda apsvērumu startēt kādā budžeta vietā, ja attālinātās mācības notiks arī turpmāk,” stāsta L. Zaķe.

Nākamie izlaidumi – pavasarī

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Divas grupas studijas absolvējušas, taču pārējās turpina studēt. Pirmā līmeņa pirmsskolas izglītības skolotāju, bakalaura programmas sākumizglītības skolotāju un pirmsskolas un sākumskolas skolotāju, kā arī studiju programmas “Darba aizsardzība” un “Sociālais darbs” izlaidumi notiks pavasarī.

“Pašlaik attālinātais studiju process atbilstoši valdības noteiktajiem ierobežojumiem notiks līdz 6. aprīlim. Kas būs pēc 6. aprīļa – nezinām. Protams, pieļaujam, ka arī nākamie izlaidumi būs līdzīgā formā,” saka L. Zaķe.

Foto: Freepik.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.