Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Atsaucoties uz publicēto: par moduļu māju būvniecību Kārklu ielā Alūksnē

Alūksnes novada pašvaldība 31. maijā reģistrēja alūksnietes Ņinas Razmislovas iesniegumu ar vairāk nekā 160 Torņa ielas iedzīvotāju parakstiem – par sabiedrības un iedzīvotāju neiesaisti, kā arī par iedzīvotāju interešu neievērošanu, plānojot teritorijas izmantošanu Torņa ielas dzīvojamā rajonā jeb plānoto moduļu māju celšanu Kārklu ielā 5.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.


Argumenti – kāpēc cels

Pašvaldība izskatījusi iesniegumu, un vēl iepriekšējā pašvaldības sasaukumā esošais domes priekšsēdētājs Arturs Dukulis šovasar atbildējis uz iesniegumā minētajiem problēmjautājumiem.

1. Zemesgabals, kurā plānots izbūvēt moduļu tipa ēku, atrodas Kārklu ielā 5, tā īpašnieks ir Alūksnes novada pašvaldība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

2. Saskaņā ar Alūksnes novada teritorijas plānojumu 2015. – 2027. gadam, zemesgabals ir publiskās apbūves teritorija, līdz ar to tā paredzēta komerciālu vai nekomerciālu publiska rakstura iestāžu un objektu izvietošanai, paredzot atbilstošu infrastruktūru.

3. Alūksnes novada teritorijas plānojums 2015. – 2027. gadam izstrādāts atbilstoši

Teritorijas attīstības plānošanas likumam un Ministru kabineta noteikumiem. MK noteikumi “Sabiedrības līdzdalības kārtība attīstības plānošanas procesā” paredz, ka vietējās sabiedrības līdzdalība ir obligāta plānošanas procesa sastāvdaļa, tādēļ pašvaldība teritorijas plānojuma izstrādes laikā aicināja visus interesentus sniegt priekšlikumus teritorijas attīstības organizēšanai, kā arī apmeklēt pašvaldības rīkotās apspriedes ar novada iedzīvotājiem par plānojuma sastāvu, zonējumu un atļauto (plānoto) izmantošanu. Teritorijas plānojuma izstrādes procesā tika ievēroti teritorijas attīstības plānošanas principi un nodrošināta sabiedrības iesaistīšana.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

4. Saskaņā ar Būvniecības likumu “Būvniecības ieceres publiskas apspriešanas kārtība”, publiskā apspriešana nepieciešama, lai izvērtētu būvniecības ieceri un tās iespējamo ietekmi (smaku, troksni, vibrāciju vai cita veida piesārņojumu) uz vidi, infrastruktūru un iedzīvotāju veselību. Tā kā pašvaldības iecere ir izbūvēt moduļu tipa ēku, lai nodrošinātu iedzīvotājiem grupu dzīvokļa pakalpojumu, atsevišķa publiskā apspriešana nav nepieciešama.

5. Iedzīvotāju informēšanai par konkrēto būvniecības ieceri pašvaldība vairākkārtēji ir izmantojusi savā rīcībā esošos komunikācijas kanālus.

6. Pašvaldības ieskatā īpašums Kārklu ielā 5 ir piemērots jaunbūves būvniecībai, kurā nodrošināt grupu dzīvokļa pakalpojumu. Pakalpojuma sniegšanas vietas izveide ir

plānota integrētā vidē, tajā skaitā, ņemot vērā pašvaldībā esošo vispārējo pakalpojumu pieejamību. Īpašumam ir laba sabiedriskā transporta pieejamība, līdz ar to arī dažādu pašvaldības iestāžu un to sniegto pakalpojumu, kā arī sabiedrisko pakalpojumu pieejamība, kas ir svarīgs faktors iedzīvotājiem grupu dzīvokļu pakalpojuma saņēmējiem. Grupu dzīvokļa pakalpojums ir plānots vietā, kurā paredzams pieprasījums pēc izveidotā pakalpojuma ilgtermiņā


Vietu nemainīs

Līdz ar to atbildē norādīts, ka, ņemot vērā visu iepriekš minēto, moduļu māju būvniecības īstenošanas vieta netiks mainīta. Pašvaldība rosina Torņa ielas iedzīvotājus automašīnu stāvlaukumu attīstīšanai izmantot savu daudzdzīvokļu māju zemes gabalus, piesaistot pašvaldības līdzfinansējumu šim mērķim atbilstoši pašvaldības saistošajiem noteikumiem.

Būvdarbi nav sākušies

Jau iepriekš ziņots, ka ieceres projektēšanas, autoruzraudzības un būvdarbu kopējās izmaksas būtu 400 00 eiro bez PVN. Alūksnes novada pašvaldība vēlējās slēgt līgumu ar SIA “Sanart”. Moduļu māju būvdarbi bija paredzēti līdz šī gada beigām, sākot tos jau jūlijā, jo jaunā, sociālā pakalpojuma uzsākšana novada iedzīvotājiem paredzēta 2022. gadā. Tomēr Alūksnes novada Sociālo lietu pārvaldes vadītājs Arturs Upīts norāda, ka ir novirze no plāna. “Būvniecība nav sākta, jo būvnieks cenu pieauguma dēļ kokmateriālam un metālam ir atteicies no būvniecības. Acīmredzot Alūksnes novada pašvaldība sludinās jaunu iepirkumu, saka A. Upīts.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.