Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Atsaucība un interese par klimata pārmaiņām

Foto: freepik.com

Ņemot vērā augsto atsaucību un interesi smelties zināšanas par notiekošajām klimata izmaiņām, iespējām tās mazināt un pielāgoties klimata pārmaiņu radītajiem riskiem, Klimata un enerģētikas ministrija (KEM) pagarina pieteikšanos e-mācību kursam “Klimata pārmaiņu mazināšana un pielāgošanās tām” un paplašina potenciālo mācību dalībnieku loku. E-mācību kursu ir aicināti apgūt pašvaldību un to iestāžu, plānošanas reģionu, valsts pārvaldes iestāžu, nevalstisko organizāciju pārstāvji un citi interesenti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Apgūstot e-mācību kursu, tās dalībnieki iegūs zināšanas un izpratni par klimatu un klimata pārmaiņām, par starptautisko un nacionālo klimata politiku un tās īstenošanas iespējām, t.sk. klimata politikas īstenošanas instrumentiem, kā arī par klimata pārmaiņu jautājumu integrāciju dažādos plānošanas procesos reģionālā un vietējā līmenī.

E-kursa apjoms ir 11 akadēmiskās stundas e-vidē. Kursa materiāli ietver gan teoriju, gan praktiskos uzdevumus. Kursa apgūšana palīdzēs atbildēt uz šādiem jautājumiem:

Kas ir klimata pārmaiņas un kādas ir to izpausmes pasaulē un Latvijā? 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kādi ir ar klimata pārmaiņām saistītie riski?

Kā tiek īstenota klimata pārmaiņu uzraudzība?

Kādi ir galvenie klimata politikas pamatvirzieni un mērķi?

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kādi ir klimata politikas īstenošanas instrumenti?

Kā veiksmīgi integrēt klimata politikas jautājumus reģionālajā un pašvaldību līmenī?

Kā nodrošināt sabiedrības iesaisti klimata politikas plānošanā?

Tie, kuri būs sekmīgi apguvuši un nokārtojuši noslēguma pārbaudes testu, saņems sertifikātu.

E-mācībām var pieteikties Valsts administrācijas skolas Mācību pārvaldes sistēmā (https://mps.vas.gov.lv/edu/registration/854). Pieteikšanās 1. mācību grupai paredzēta līdz 19. aprīlim.

Papildu informācijai par pieteikšanos aicinām sazināties ar Valsts administrācijas skolas Mācību pārvaldības sistēmas administratori Elīnu Riņķi (elina.rinke@vas.gov.lv, tālr. 67821288).

Informāciju sagatavoja: Klimata un enerģētikas ministrijas Stratēģiskās koordinācijas departamenta direktores vietniece Baiba Jakobsone.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.