Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Atkritumus šķiro neapzinīgi

Foto: pixabay.com

Virešu pagasta Vidagā šķiroto atkritumu konteineri regulāri ir pilni, pie tam tajos samesti atkritumi, kam tur nevajadzētu būt. Iedzīvotāji, kuri apzinīgi šķiro atkritumus, ar to ir neapmierināti un lūdz pašvaldību problēmu risināt.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Atkritumu konteineri atrodas Dāvja Ozoliņa Apes vidusskolas izglītības programmu realizēšanas vietas Vidagā (Virešu skoliņa – red.) teritorijā. “Atkritumi konteineri regulāri ir pārpildīti. Tie lidinās pa apkārtni, jo vāki ir atlauzti. Iedzīvotāji vairākkārtīgi pagasta pārvaldes vadītājam lūguši problēmu risināt, taču rīcība tā arī neseko,” norāda iestādes direktora vietniece Una Reķe. Viņa rosina pie atkritumu konteineriem ierīkot video novērošanu, lai fiksētu pārkāpējus. “Diemžēl iedzīvotāji šķirojamajos konteineros izmet visu iespējamo. Konteineri atrodas skolas teritorijā, bērni katru dienu iet tiem garām un to visu redz. Skolā mācāmies atkritumus šķirot, bet piemērs, ko viņi diendienā redz, ir pretējs,” norāda U. Reķe.

Virešu pagasta pārvaldes vadītāja pienākumu izpildītājs Armands Būda norāda, ka šķiroto atkritumu konteinerus izved vidēji reizi mēnesī. Tas nenotiek uzreiz, tiklīdz konteineri pilni, vēl jo vairāk tādēļ, ka tajos izmet visu iespējamo. “Šķiroto atkritumu konteineru izvešana pašvaldībai neko nemaksā, bet, ja tajos ir atkritumi, kas nedrīkst būt, pašvaldībai jāmaksā kā par sadzīves atkritumu izvešanu. Cilvēki diemžēl nav iemācījušies, ka šie konteineri ir paredzēti tikai šķirotiem atkritumiem. Tā ir problēma jau ļoti ilgu laiku. Izmanto šos konteinerus vienkārši sadzīves atkritumu izmešanai, atlauž vākus, lai var salikt vairāk. Šobrīd sanāk, ka neapzinīgie samet visu iespējamo, bet cieš visi,” saka A. Būda.

Viņš piekrīt, ka video novērošana varētu situāciju uzlabot, taču ir risks, ka mēslos citās vietās dabā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.