Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Atkritumu apsaimniekošana mazdārziņos “Kalnadruvas”, “Pullans” un “Sīļi”

Alūksnes novada pašvaldība un Pilsētvides Serviss jau pagājušajā gadā ir noslēguši vienošanos par atkritumu apsaimniekošanu mazdārziņu “Kalnadruvas”, “Pullans” un “Sīļi” teritorijās. Tādēļ šo teritoriju iedzīvotāji, zemes lietotāji un dārziņu apsaimniekotāji atkārtoti tiek aicināti līdz š.g. 1. maijam noslēgt atkritumu apsaimniekošanas līgumus Pilsētvides Serviss SIA Klientu apkalpošanas centrā, informē Malienas reģiona vadītāja Ineta Ivašenko.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Atsaucoties uz vienošanos, līgumi jāslēdz visiem “Kalnadruvas”, “Pullans” un “Sīļi” mazdārziņu teritoriju iedzīvotājiem, zemes lietotājiem un dārziņu apsaimniekotājiem. Taču iedzīvotājiem, kuriem jau ir noslēgts līgums ar Pilsētvides Serviss SIA par cieto sadzīves atkritumu apsaimniekošanu privātmājā vai dzīvoklī, jāsazinās ar uzņēmuma Alūksnes klientu apkalpošanas centru, rakstot e-pastu uz aluksne@pilsetvide.lv, ar lūgumu pievienot mazdārziņa adresi esošajam līgumam,” skaidro I.Ivašenko

Līdz šim “Kalnadruvas” teritorijā noslēgti 17 līgumi, “Pullans” – 14 līgumi, “Sīļi” – 12 līgumi un vēl 15 līgumi ir parakstīšanas procesā. Tā kā nav saņemtas sūdzības par nepilnībām līgumā vai to apgrūtinātu noslēgšanas procesu, tad uzņēmuma pārstāvji uzskata, ka līdz ar pavasari un sējas sezonas uzsākšanu arī mazdārziņu iemītnieki sarosīsies, lai nokārtotu formalitātes un parūpētos par drošu un videi draudzīgu atkritumu apsaimniekošanu.

Pilsētvides Serviss SIA mazdārziņu iedzīvotājiem, zemes lietotājiem un dārziņu apsaimniekotājiem atgādina, ka visus atkritumus nedrīkst dedzināt. Degšanas procesā liela daļa atkritumu rada ķīmiskus izdalījumus gaisā, kas vēlāk nosēžas uz augiem un kaitē ne tikai dabai, bet arī pašu cilvēku veselībai. Tāpat ir stingri aizliegts atkritumus aprakt, bez atļaujas tos izmest citu iedzīvotāju atkritumu konteineros vai vēl sliktāk – tuvējos krūmos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uzņēmuma pārstāvji pieļauj, ka daļa mazdārziņu iemītnieku radītos atkritumus nes uz savas privātmājas atkrituma tvertni. Tomēr, ērtības labad, aicina iegādāties speciāli marķētos atkritumu maisus, uz spēkā esošā līguma pamata (maisa cena 2.25 EUR / gab. (t.sk. PVN), tā tilpums – 100 l, maksimālā celtspēja – 20 kg), un piepildītus tos atstāt noteiktajās vietās:

  • Kalnadruvu iela
  • Mežkalna iela
  • Ievu iela
  • Dzeņu iela 2
  • Pleskavas iela 4
  • vieta pie Pullans 59 / Pullans 50

Pilnos, marķētos atkritumu maisus norādītajās savākšanas vietās varēs atstāt katru ceturtdienu pēc plkst. 8.00, lai tos izvestu specializētais atkritumu savākšanas auto. Lūgums atkritumus tur neatstāt ātrāk, lai dzīvnieki un putni tos nesaplēstu!

“Mēs ceram, ka šis  Alūksnes novada pašvaldības ierosinātais projekts  ir labs sākums mazdārziņu sakārtošanas jautājumā!” teic I.Ivašenko .

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.