Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Atklās Dienvidu torņa ekspozīcija – “Marienburgas astotais brālis”

Foto: Alūksnes viduslaiku pils Dienvidu tornis pēc pārbūves/ Rihards Rožkalns

Sestdien, 13. novembrī, pulksten 14.00, piedaloties Latvijas Radio korim, tā mākslinieciskajam vadītājam Sigvardam Kļavam, komponistiem Mārtiņam Braunam un Artūram Maskatam, svinīgi tiks atklāta Alūksnes viduslaiku pils Dienvidu torņa jaunā ekspozīcija “Marienburgas astotais brālis”.

Ekspozīcija ir tapusi ar inovatīvu pieeju, izmantojot mūsdienu digitalizācijas iespējas, lai radītu apmeklētājiem saistošu piedāvājumu, kas iedarbosies uz vairākiem maņu orgāniem vienlaikus un radīs spēcīgu emocionālu piedzīvojumu. Ekspozīcijas laikā apmeklētājs ar skaņu un dziedājuma palīdzību tiks virzīts no pirmā līdz trešajam stāvam, katrā no tiem iepazīstot viduslaiku pils daudzu gadsimtu garās pastāvēšanas vēsturiskās noskaņas.
Šīs inovatīvās ekspozīcijas radīšanai pašvaldība piesaistījusi izcilus meistarus, nozares profesionāļus – tās kulminācijas oriģinālskaņdarbu un mūzikas audio koncepciju radījuši Artūrs Maskats un Sigvards Kļava, savukārt dramaturgs Lauris Gundars ir izstrādājis ekspozīcijas libretu un tekstus. Ekspozīcijas dizaina autori ir dizaina birojs “H2E”.

Pēc ekspozīcijas atklāšanas pulksten 17.00 Latvijas Radio koris (mākslinieciskais vadītājs S. Kļava), komponisti M. Brauns un A. Maskats aicina uz koncertprogrammu “Mārtiņrozes un novembris”. Koncertu apmeklējot, jāuzrāda derīgs
Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts un personu apliecinošs dokuments. Biļetes jau ir iegādājamas Alūksnes Kultūras centra kasē.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.