Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Atjauno vēl vienu daudzdzīvokļu namu

Ēku apsaimniekotājs SIA “Alūksnes nami” uzsākusi energoefektivitātes paaugstināšanas un ēkas atjaunošanas būvdarbus daudzdzīvokļu namā Dārza ielā 25, Alūksnē. Darbi notiek akciju sabiedrības “Attīstības finanšu institūcijas Altum” energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumu atbalsta programmas ietvaros.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Daudzdzīvokļu ēka Dārza ielā 25, Alūksnē ir vēl viens nams Alūksnē, kas nākotnē iegūs ne vien vizuāli pievilcīgu fasādi, bet, veicot energoefektivitātes paaugstināšanas darbus, tās iedzīvotājiem turpmāk samazināsies komunālo pakalpojumu izmaksas.

Projekta ietvaros ēkai paredzēts veikt līdzšinējo konstrukciju demontāžu, ārējās apdares un izolācijas darbus, jumta seguma nomaiņu, bēniņu grīdas un pagraba pārseguma siltināšanu, saimniecisko notekūdeņu kanalizācijas atjaunošanu, logu un durvju izbūvi. Ēkā notiks arī apkures sistēmas atjaunošana un ventilācijas ierīkošana, atjaunot karstā ūdens padevi, izmantojot centralizēto siltumapgādi, tādējādi samazinot elektroenerģijas izmaksas, izmantojot elektriskos boilerus, kas ir katra īpašnieka ieguvums. Salīdzinājumam, karstā ūdens cena samazināsies vismaz 2 līdz 3 reizes, salīdzinājumā ar pašlaik lietotajiem elektriskajiem boileriem, laikrakstam stāsta SIA “Alūksnes nami” valdes loceklis Mārtiņš Kaļva. “Realizējot šo projektu, plānots, ka energoefektivitātes pasākumu īstenošanas rezultātā nams iegūs 86,06 kWh/m2 lielu siltumenerģijas ietaupījumu gadā, bet siltumnīcefekta gāzu samazinājums būs 21,85 CO2 ekv.t/gadā, kas ir ļoti būtisks ieguvums iedzīvotājiem,” saka M. Kaļva.

Līdz šim ēkas apkures patēriņš vidēji bija 152,96 kWh/m2 gadā, kā rezultātā tika tērētas vidēji 147,07 MWh siltumenerģijas jeb ~9067,81 eiro gadā. Pēc siltināšanas plānotais sasniedzamais rezultāts ir 66,9 kWh/m2 gadā, kā rezultātā plānots tērēt 64,32 MWh siltumenerģiju jeb ~3965,98 eiro gadā par apkuri.
Projekta attiecināmās izmaksas ir 183 299,57 eiro, kur granta summa ir 91 649,78 eiro. Aizdevuma gala atmaksas termiņš – 2036. gads, bet maksimālais prognozētais darbu veikšanas termiņš ir šā gada oktobris, novembris. Būvdarbus ēkā veic SIA “Ozolmājas”, būvuzraudzību IK “Agris Svars”, bet projekta autoruzraugs ir SIA “Efekta”. Maksimālais būvdarbu termiņš no līguma noslēgšanas dienas ir 2022. gada 16. februāris.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.