Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Arī valsts un pašvaldību policijām dos iespēju sākt administratīvos procesus par iekļūšanu militārajos objektos

KS komplekss/ foto: mil.lv/

Valdība 29. jūnijā atbalstīja grozījumus likumā, kas paredz Valsts policijai un pašvaldību policijām dot tiesības sākt administratīvā pārkāpuma procesus par patvaļīgu iekļūšanu militārajos objektos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Atbalstītie grozījumi Nacionālo bruņoto spēku (NBS) likumā paredz noteikt kompetenci Valsts policijai un pašvaldību policijām līdztekus Militārajai policijai veikt administratīvā pārkāpuma procesus par patvaļīgu iekļūšanu militārajos objektos vai Nacionālo bruņoto spēku apsargājamos objektos, kā arī par militāro objektu aprīkojuma bojāšanu vai iznīcināšanu.

Lai aktualizētu NBS uzdevumu īstenošanas pasākumus, grozījumi arī paredz, ka militāro objektu apsardzi veic karavīri, zemessargi vai apsardzes komersants.

Grozījumi arī paredz, ka, lai nodrošinātu objektu aizsardzību un novērstu apdraudējumu, NBS ir tiesības pieprasīt un bez maksas saņemt no aizsargjoslā ap apsargājamo valsts aizsardzības objektu, esošā nekustamā īpašuma īpašnieka vai tiesiskā valdītāja informāciju, kas nepieciešama objekta aizsardzībai.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.