Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Arī Alūksnes un Apes novadu skolās uzlabos interneta pieslēgumu

Foto: Pixabay.com/attēlam ilustratīva nozīme

Lai iespējami īsā termiņā nodrošinātu pilnvērtīgu attālināto mācību procesu ikvienā Latvijas skolā, kā arī ieviestu tehnoloģiskus risinājumus, kas ļauj pielietot mūsdienu vajadzībām atbilstošu digitālo mācību saturu un metodes, Latvijas skolās uzlabos interneta pieslēgumu jaudu. Prioritāšu sarakstā ir vairāk nekā 300 Latvijas skolas, tostarp visas Apes novada skolas un puse Alūksnes novada skolu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Projektu īsteno RTU Rīgas Biznesa skolas studenti, kuri studē IT vadības programmā un ir pieredzējuši, cik nozīmīgs ir atbilstošs skolu nodrošinājums ar jaudīgu interneta pieslēgumu. Studenti iesaistījušies brīvprātīgi kā konsultējoša darba grupa, kas palīdz optimizēt komunikācijas procesus starp skolām un Latvijas mobilo sakaru operatoriem. Projekts ir sākts kā iniciatīva no uzņēmuma “Mikrotīkls” un mobili sakaru operatoru puses. Iniciatīvas virzītājs ir arī Izglītības un zinātnes ministrija.

Šodien, 1. februārī, Izglītības uz zinātnes ministrija rīko preses konferenci par sadarbību un parakstīto memorandu par interneta datu pārraides iespēju palielināšanu Latvijas skolās. Tajā piedalīsies izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska, IZM parlamentārais sekretārs Reinis Znotiņš, Rīgas Tehniskās universitātes Rīgas Biznesa skolas studentu projekta grupas vadītājs Kārlis Kurgs, Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdis Gints Kaminskis, Bauskas novada skolas pārstāvis un Rojas vidusskolas skolniece Patrīcija Kleinberga.

Latvijas Pašvaldību savienības organizētajā pašvaldību aptaujā par skolās izmantotā interneta pieslēgumu un ātrumu tika noskaidrots, ka aptuveni 300 skolām aptaujas dati uzrāda nepietiekamu interneta ātrumu. Tāpēc dažādu jomu organizācijas un uzņēmumi ir vienojušies par sadarbību veikt nepieciešamos darbus maksimāli ātra un izmaksu efektīvu interneta jaudas palielināšanu, primāri šajās izglītības iestādēs. Sadarbības rezultātā jau veikti vairāki pasākumi, kas skolās risina uzlabota interneta datu pārraides iespējas.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.