Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Ar svinīgu ceremoniju Balvos noslēgsies Zemessardzes 31. kājnieku bataljona militārās mācības “Namejs 2021”

Publicitātes foto

26. septembrī plkst. 14.00 Balvos, pie Balvu Kultūras un atpūtas centra, notiks svinīgā Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes 31. kājnieku bataljona militāro mācību “Namejs 2021” aktīvās fāzes svinīgā noslēguma ceremonija. Tajā pulcēsies visi bataljona mācību dalībnieki un militārā tehnika, mācību atbalstītāji un Balvu un Alūksnes novadu pašvaldības pārstāvji. Ceremonijas laikā tiks pasniegti Nacionālo bruņoto spēku, Zemessardzes, 2. Vidzemes brigādes un bataljona komandieru apbalvojumi. 31. kājnieku bataljona komandieris pateiksies sadarbības partneriem, kuri atbalstīja mācību sekmīgu sagatavošanu un norisi, “Alūksniešue.lv” informē Zemessardzes 31. kājnieku bataljona Civilmilitārās sadarbības nodaļā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jau ziņots, ka no 24. līdz 26. septembrim Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes karavīri, rezerves karavīri un zemessargi piedalās Nacionālo bruņoto spēku militārajās mācībās “Namejs 2021”, kuru mērķis ir pārbaudīt un pilnveidot vienību gatavību izvērsties valsts aizsardzības uzdevumu izpildei gan patstāvīgi, gan arī kolektīvās aizsardzības sistēmas ietvaros.

Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes 31. kājnieku bataljons mācību laikā pārbaudīs bataljona spēju veikt uzdevumus konvencionāla militāra apdraudējuma gadījumā. Militāro mācību laikā Balvu novada Vīksnas un Kubulu pagastā un Alūksnes novada Mālupes un Jaunannas pagastā bataljona zemessargi un karavīri veiks patrulēšanu un reidus, ierīkos slēpņus, patruļbāzes un novērošanas posteņus, kā arī uzstādīs šķēršļus un pildīs citus mācību scenārijā noteiktos uzdevumus.

Gulbenes novada Litenē Medicīnas rotas speciālisti, izvērsīs mobilos cietušo aprūpes centrus, kuros trenēs cietušo stabilizāciju.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kopā militārajās mācībās Zemessardzes 2.Vidzemes brigādē piedalīsies ap 1000 karavīru zemessargu. Mācību laikā nosacītā pretinieka lomā darbosies Igaunijas brīvprātīgās Aizsardzības līgas “Kaitseliit” (Zemessardzes) dalībnieki.

Mācības notiek sadarbībā ar AS “Latvijas Valsts meži” un VAS “Latvijas Valsts ceļi”, kas sniedz atbalstu pretmobilitātes šķēršļu izvietošanā, kā arī Valsts policiju, kas nodrošina satiksmes ierobežošanu.

Zemessargi un karavīri trenējas pēc iespējas realitātei pietuvinātos apstākļos, tādējādi nostiprinot savas prasmes aizsargāt savu atbildības teritoriju – savus novadus, pilsētas, pagastus, ciemus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Zemessardze pateicas darba devējiem, kuri sniedz iespēju zemessargiem piedalīties mācībās trīs dienas pēc kārtas un privāto zemju īpašniekiem, kuri sniedz būtisku atbalstu, piekrītot iznomāt savus īpašumus mācību vajadzībām.

Jau ziņots, ka no 30. augusta līdz 3. oktobrim visā Latvijā norisinās Nacionālo bruņoto spēku militārās mācības “Namejs 2021”. Kopējais mācību dalībnieku skaits ir aptuveni 9300. Militāro mācību laikā militārās tehnikas un personāla pārvietošanās ir iespējama jebkurā vietā Latvijas teritorijā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.