Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Ar sveču liesmām cels Gaismas pili Ukrainai

Gatavojoties XXVII Vispārējiem latviešu Dziesmu un XVII Deju svētkiem, Latvijas Nacionālais kultūras centrs kopā ar biedrību “Tavi draugi” aicina kuplo Latvijas dziedātāju un dejotāju saimi paveikt lielu darbu – uzcelt Gaismas pili Ukrainai. Akcijā šonedēļ iesaistās arī Alūksnes novada amatiermākslas kolektīvu dalībnieki.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līdz 19. janvārim kolektīvu dalībnieki aicināti uz mēģinājumiem līdzi ņemt sveces, lai tās ziedotu simboliskas Gaismas pils tapšanai. Sveces nogādās Rīgā, biedrībā “Tavi draugi”, kur tās pārtaps ierakumu svecēs un tiks nogādātas Ukrainas aizstāvjiem. Karavīriem tās ir ļoti vajadzīgas, lai uzsildītu ūdeni, pagatavotu maltīti un sasildītos. “Mūsu, latviešu, spēks slēpjas mūsu dziesmā. Klusi pie sevis un skaļi kopā dziedāta dziesma mums nesusi brīvību, uzmundrinājusi un vienojusi gan priekos, gan grūtībās. Tagad mēs vēlamies dalīties savā dziesmas spēkā ar varoņiem Ukrainā,” aicina akcijas organizatori un pauž ticību, ka apvienojot Latvijas Dziesmu un deju svētku saimi, kopīgi var nest gaismu un siltumu, kas palīdzēs uzvarēt tumsu un ļaunumu!

Savukārt 20. janvārī Rīgā, Doma laukumā, no pulksten 10.00 līdz 19.00 notiks 1991. gada barikāžu aizstāvju atcerei veltītie pasākumi, tajā skaitā ierakumu sveču gatavošana Ukrainai. No pulksten 14.00 līdz 16.00 plānota biedrības “Tavi draugi” organizēta kultūras programma, kas noslēgsies ar vienotu Jāzepa Vītola “Gaismas pils” dziedāšanu diriģenta Māra Sirmā vadībā. Organizatori priecāsies ar katru balsi, kas pievienosies.

Ierakumu sveču gatavošana notiks arī Apē. 19. janvārī, Apes tautas namam sadarbojieties ar Apes bibliotēku, ikvienam būs iespēja piedalīties ierakumu sveču izgatavošanā Ukrainas aizstāvjiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tādēļ līdz 19. janvārim iedzīvotāji aicināti ziedot izmantotus sveču galus, vasku, vaska un smaržīgo sveču pārpalikumus, tukšas, tīras konservu kārbas. Ziedojumu katru darba dienu no pulksten 10.00 līdz 17.00 var nodot Apes bibliotēkā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.