Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Ar sveces siltumu sirdī

Sācies februāris – Sveču mēnesis, kas saistīts ar tumšā laika aizvadīšanu un dabas atmodas gaidīšanu. Jau mūsu senči zināja un ievēroja sveču liešanas tradīcijas, kas laika gaitā ir attīstījušās un guvušas nozīmi cilvēka ikdienā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Alūksnes novada bibliotēkā no 1. līdz 29. februārim skatāma Lāsmas Kaupužas un Natālijas Kaktiņas darināto sveču izstāde, kur ikviens aicināts izjust sveču smaržu, maģiju, skaistumu un gaismu – ceļā uz pavasari.

Bibliotēkā jau vairākus gadus tiek rīkotas izstādes “Alūksniešu vaļasprieki”, kas dod iespēju redzēt, cik dažādi un radoši cilvēki ir mums apkārt. “Viens no novadpētniecības uzdevumiem arī ir parādīt, ka mūsu novadniekiem nav tikai darbs, bet ir arī vaļasprieki. Pozitīvi, ka šīs izstādes nāk skatīties ne tikai bibliotēkas apmeklētāji, bet arī tie, kuriem tiešām interesē apskatīt radošo personību paveikto,” saka Alūksnes novada bibliotēkas bibliogrāfe Maija Semjonova, paužot gandarījumu par iedzīvotāju atsaucību.

Meistares L. Kaupužas ģimenē sveces dedzinātas kopš bērnības. Kā viņa pati saka: “Tā ir māju sajūta.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sevišķi tumšajos mēnešos izjūtu nepieciešamību pēc gaismas un siltuma.” Taču sveču liešana notiek visu gadu un cilvēki aktīvi piesakoties arī uz meistarklasēm. Vasarās Lāsma audzē lavandas, kas dod spēku un iedvesmu, darinot dabīgās rapšu un sojas vaska sveces. “Izstādē būs sveces dažādās krāsās un formās, turklāt, nevis veikala prece, bet roku darbs,” piebilst meistare.

Sveču darināšana nav tikai hobijs – atzīst N. Kaktiņa, kura sveces arī tirgo, rīko sveču darbnīcas skolēniem. “Darbošanās kopā ar bērniem man rada prieku,” stāsta sveču meistare, kura jau aptuveni astoņus gadus sveču liešanu bauda arī kā meditāciju. Meistare atzīst, ka visu dara ar lielu patiku – sākot ar to, kad ieslēdz katliņu un sāk kausēt vasku, līdz pašām procesa beigām. Top dažādu formu vaska svecītes, uzsverot, ka biškopības produktu var izmantot maksimāli – visu, ko bitīte spēj dot, to arī izmanto.

Meistares alūksniešiem novēl sagaidīt pavasari ar svecītes gaismu. Lai sveces maģiskā gaisma mums visiem nes mieru un siltumu!

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.