Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Ar skrējienu pa Vidzemes šoseju un atkritumu vākšanu centīsies pievērst uzmanību vides problēmām

Foto: Unsplash

23.augustā, Baltijas ceļa 31.gadadienā, skriešanas aktīvists Tālis Banga dosies simboliskā skrējienā no Rīgas līdz Melturiem Amatas novadā, pa ceļam vācot autoceļu malās nomestos atkritumus, tādējādi piesakot kustību “Trashmob”, ar kuru aicināšot apvienot aktīvu dzīvesveidu ar dabā pamesto atkritumu savākšanu. “Alūksniešiem.lv” noskaidroja aģentūrā Leta.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Leta informēja projekta sabiedrisko attiecību pārstāvji, Banga ir dažādu garo izturības sacensību – ultramaratonu, kalnu riteņbraukšanas, triatlonu, kajaku maratonu – dalībnieks. Pašlaik viņš gatavojas ultramaratonam “Yukon Arctic Ultra”.

23.augustā viņš dosies simboliskā skrējienā Baltijas ceļa posmā no Brīvības pieminekļa Rīgā līdz Melturiem Amatas novadā, kur pats stāvējis 1989.gadā, “tā atgādinot, cik svarīgi Latvijai būt ne tikai neatkarīgai un demokrātiskai, bet arī brīvai no atkritumiem”. Plānotais skrējiena garums ir apmēram 80 kilometri, un tas ilgs aptuveni 9 līdz 10 stundas. Skrējiena laikā savāktie atkritumi periodiski tiks ielādēti pavadošajā automašīnā, kur tos nosvērs, sašķiros un uzskaitīs.

“Skrienot sāku pacelt to, ko kāds cits nometis. Vienmēr esmu iestājies par to, ka atkritumiem jānonāk tiem paredzētajā vietā – atkritumu konteineros, nevis vidē. Tomēr, redzot tos izmestus vidē, nevēlos arī paiet tiem garām. Tā arī radās “Trashmob” ideja, jo ticu, ka, apvienojot aktīvu dzīvesveidu ar atkritumu vākšanu, katrs noskrietais, nobrauktais vai noietais kilometrs kļūst par soli tuvāk tīrai un sakoptai Latvijai,” izteicies Banga, kustībai aicinot pievienoties ikvienu, kas skrien, nūjo, soļo, skrituļo vai vienkārši ikdienā pavada laiku dabā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai atkritumu vākšana būtu parocīgāka, Banga kopā ar domubiedriem radījis arī īpaši elastīga materiāla speciālu atkritumu vākšanas somu.

“Pieaugot dabas tūrisma popularitātei Latvijā, arvien būtiskāka kļūst cilvēku radītā ietekme uz dažādiem dabas objektiem, tostarp aizsargājamām teritorijām. Dabas ilgtspēju ietekmē gan cilvēku uzvedība – telšu celšana, ugunskuru kurināšana, jaunu taku iemīšana, klaigāšana, gan arī kosmētikas un mazgāšanās līdzekļu lietošana un atkritumu nonākšana vidē. Mēs aicinām cilvēkus, dodoties dabā, aizdomāties un rūpēties par vides ilgtspēju un tīrību,” piebildusi Pasaules Dabas fonda pārstāve Maiga Jentgena.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.