Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Ar 12. oktobri ieceļotājiem Latvijā jāreģistrējas uzraudzības sistēmā

Covidpass: elektroniskā anketa jāiesniedz 48 h laikā līdz iebraukšanai Latvijā

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Foto: Pexels

Lai uzlabotu personu epidemioloģiskās kontroles iespējas, Iekšlietu ministrija ar 12. oktobri ievieš Personu uzraudzības informācijas sistēmu. Tā paredz, ka jebkurai personai būs pienākums speciāli izveidotā interneta vietnē “covidpass.lv” aizpildīt anketu par to, ka persona apņemas pēc iebraukšanas Latvijā ievērot desmit dienu pašizolāciju, ieceļojot no “Covid-19” visvairāk skartajām valstīm, tostarp Lietuvas un Igaunijas.

Pēc anketas aizpildīšanas sistēma uz personas e-pastu nosūtīs kvadrātkodu jeb QR kodu. Šis kods pēc policijas vai robežsardzes uzaicinājuma būs jāuzrāda likumsargiem, kuri datorizēti pārliecināsies, vai persona ievēro drošības prasību. Anketas aizpildīšana būs obligāta ne tikai personām, kuras ieceļo ar starptautiskajiem pārvadātājiem, bet arī tām, kuras iebrauc ar privātajiem transportlīdzekļiem vai šķērso robežu ar kājām.

Minētās sistēmas ieviešana ne tikai ļaus atteikties no papīra formāta apliecinājuma, bet arī dos plašākas policijas tiesības veikt šādu personu pārbaudes. Grozījumi nosaka, ka personai par noteiktā pienākuma iekļaut ziņas personu uzraudzības informācijas sistēmā nepildīšanu piemēros naudas sodu no 10 līdz 2000 eiro.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.