Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Aptauja: Tikai aptuveni puse Latvijas iedzīvotāju šovasar izmanto atvaļinājumu

Šajā vasarā atvaļinājumā jau devušies vai vēl plāno doties tikai aptuveni puse iedzīvotāju jeb 47%, liecina aptieku tīkla “Apotheka” un pētījumu uzņēmuma “Norstat” veiktās aptaujas dati.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Biežākie iemesli, kāpēc cilvēki nedodas atvaļinājumā ir epidemioloģiskie ierobežojumi, kas ietekmē atvaļinājuma plānu īstenošanu. Šādu atbildi snieguši 30% respondentu. Tikmēr 16% norādījuši, ka palikšana bez darba un līdz ar to došanās atvaļinājumā nav aktuāla, kamēr 6% atvaļinājumā nedosies darba maiņas dēļ.

No tiem respondentiem, kuri šajā vasarā jau devušies vai vēl tikai gatavojas doties atvaļinājumā, vairums – 37% – plānojuši izmantot vienu līdz divas nedēļas garas brīvdienas, 16% – divas līdz trīs nedēļas, savukārt 15% plānojuši atpūsties ilgāk par mēnesi. Taču 4% respondentu atvaļinājumā plānojuši būt vien no vienas līdz trīs dienām.

Visbiežāk jeb 77% gadījumu respondenti atvaļinājumu plānojuši pavadīt tepat Latvijā, norādot, ka atvaļinājuma laikā vienkārši atpūtīsies un izmantos iespēju atslēgties no ikdienas lietām, piemēram, pavadīs laiku pludmalē, dosies pārgājienos vai ekskursijās (50%), kārtos līdz šim nenokārtotās sadzīviskās lietas, piemēram, pabeigs iesākto mājas remontu vai piemājas dārza iekārtošanu (16%), kā arī baudīs atpūtu laukos, palīdzot vecākiem un vecvecākiem (11%).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Klīniskā un veselības psiholoģe Anastasija Pušņakova skaidro, ka ilgstoši atrodoties pārslodzē, ikdienas rutīnā un problēmu risināšanas fāzē prāts, līdzīgi kā datora procesors, var pārkarst – sašaurinās uztveres spēja apstrādāt jaunu informāciju, pavājinās atmiņas spējas, var parādīties aizmāršīgums, rasties problēmas koncentrēties, var kļūt aizvien grūtāk paveikt vairākus darbus vienlaicīgi, grūtāk efektīvi līdzdarboties problēmu risināšanā.

“Mūsu emocijas kļūst nokaitētas, un varam pārvērsties par līdz maksimumam piepūstu balonu, kas pat gaužām nekaitīgā situācijā var pārsprāgt, veicinot konfliktsituācijas gan ģimenē, gan darbā. Var pazust motivācija un vēlme strādāt, līdzdarboties un tiekties pēc sasniegumiem ne tikai darbā, bet arī ģimenē – mazinās vēlme pilnveidot attiecības, strādāt pie sevis izzināšanas,” norāda eksperte.

Psiholoģe stāsta, ka, dodoties atvaļinājumā, svarīgi atcerēties, ka nepieciešams veltīt laiku ne tikai saimnieciskiem darbiem un nenokārtotu lietu atrisināšanai, bet arī atpūtai.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.