Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Aptauja: 40% Latvijā vairāk par risku saslimt ar Covid-19 biedē lidojuma atteikums vai iestrēgšana karantīnā citā valstī

Latvijā 40% iedzīvotāju vairāk par risku saslimt ar Covid-19 baidās no lidojuma atteikuma vai iestrēgšanas karantīnā citā valstī, liecina apdrošināšanas sabiedrības “Balta” veiktā aptauja.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Foto: Unsplash
Attēlam ilustratīva nozīme

Kā norāda aptaujas veicēji, šogad neierobežotas ceļošanas iespējas no pašsaprotamām kļuvušas par ekskluzīvām, tāpēc daudzi, mazinoties ar Covid-19 saistītajiem ierobežojumiem, steidz atgūt iekavēto. Kopumā 78% Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka situācija vēl nav gana droša, lai dotos tālākos ceļojumos ārpus Baltijas robežām. Turklāt 40% aptaujāto vairāk nekā no paša vīrusa baidās no riska iestrēgt citā valstī, nokļūstot karantīnā, vai ja tiktu atcelts lidojums vai slēgtas valsts robežas.

Aptaujā par šī gada ceļojumu plāniem 45% respondentu atzinuši, ka, viņuprāt, situācija pasaulē vēl nav gana droša, tāpēc labāk ceļot pa Latviju vai Baltiju, bet 33% cilvēku ieņēmuši nogaidošu pozīciju, vērojot, kā attīstās situācija pasaulē, un attiecīgi pieņemot lēmumu ceļot vai neceļot. Vienlaikus 26% aptaujāto norāda, ka tuvākajā laikā plāno doties ceļojumā, kas tālāks par Baltijas robežām.

Vairāk par iespēju saslimt ar Covid-19 cilvēkus satrauc risks iestrēgt citā valstī, tostarp nonākot karantīnā – tā norāda 40% aptaujāto, kamēr no saslimšanas ar Covid-19 baidās 24% Latvijas iedzīvotāju. Tāpat starp biežākajiem iemesliem, kādēļ prātīgāk būtu palikt mājās, 13% respondentu minējuši risku, ka plānotais ceļojums varētu tikt pēkšņi atcelts, pārcelts vai pārtraukts, vai arī atteikta iekāpšana lidmašīnā, tās personālam pieņemot, ka cilvēks varbūt ir saslimis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aptaujas rezultāti parāda, ka 69% Latvijas iedzīvotāju šogad nodosies dzimtās zemes apceļošanai, bet 31% paviesosies Baltijas valstīs. Uz kādu no kaimiņvalstīm plāno doties galvenokārt jaunieši 18-29 gadu vecumā: gandrīz puse apliecinājuši gatavību apmeklēt Lietuvu vai Igauniju. Ceļojot uz kādu no Eiropas valstīm, gandrīz divreiz vairāk ceļotāju ir gatavi dot priekšroku lidojumam, nevis ceļot pa sauszemi. Bet tikai 3% ir gatavi doties uz kādu tālāku galamērķi ārpus Eiropas Savienības.

Galvenais ceļojuma iemesls četrām piektdaļām jeb 81% respondentu būs atpūtas brauciens, un vēl piektā daļa norāda, ka vēlas satikt radiniekus vai draugus, kurus nav bijis iespējams apciemot Covid-19 dēļ. Tikai 12% dosies ceļā darba pienākumu dēļ.

Aptauju šogad jūlijā veikusi “Balta” sadarbībā ar pētījumu aģentūru “Norstat”, internetā aptaujājot 1004 Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 74 gadiem.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.